Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gimikben melyik rész kell...

A gimikben melyik rész kell leginkább az áltsuliban tanultakból?

Figyelt kérdés
Most második félévben kicsit lustítottam és tudni szeretném, h a gimi elején mi kell, mit vegyek át a nyári szünetben. Nem tudom, h mennyit ismételjük át az áltsulis anyagokat ott, de azért pl a hetedikes dolgokat biztos át kell ismételnem, mert az kicsit "lyukacsos" már.
2011. máj. 7. 00:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A matek az, aminél számít hogy milyen tudással érkezel. Minden iskolában eltérő szinten adják le az anyagot, gimiben viszont sok dolog az általános iskolás dologra épül, így le lehet maradni ha valamit nem tanítottak meg általánosban olyan jól.


A magyar és a töri az elölről kezdi ismételni a dolgokat, csak sokkal részletesebben veszi át. Ami egy nyolcadikos könyvben egy-két lecke volt, az később egy egész témakör lesz a gimiben, amit korábban egy témaköröm belül vettetek, az leszűkül néhány leckére, attól függően mennyire fontos.


Ha amúgy jó tanuló vagy, szerintem nem fontos ismételni sem, mert minden tárgy ismétléssel kezd, és majd ahhoz, arra építik rá mindig az új dolgokat. Utána pedig amit kilencedik-tizedikben megtanulsz, majd arra alapszik a másik két év, úgyhogy az a jó ha a suli elején figyelsz és tanulsz, a végére pedig már tényleg csak ismételni kell meg átolvasni az előző négy évet.

2011. máj. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit nem kell átismételni a szünetben. Mi a fenének?? Élvezd ki a szünetet.

/érettségiző/

2011. máj. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én akarok valamennyit átvenni, ha mást nem is, de a matekot biztos, mert az valahogy ritkán értem meg a tanárt:S...Am kicsit félek, h az osztályomhoz nem leszek jó tanuló, mert a többség szín ötös:DDD...Meg félek, h visszaesek.

Ui: Magyar az nagyon megy nekem és a töri sem félelmetes tantárgy.

Uui: Matekból hogyan lehet gyakorolni? Megkérdeztem egy jó matekos osztálytársamat, de ő azt mondta, h először csináljam amit értek és utána majd lassan megértem a többit...Na és, ha nem értem egyáltalán azt az anyagot?

2011. máj. 7. 00:33
 4/15 A kérdező kommentje:
Kicsit hisztérikusra sikeredett, de ebben az a lényeg, h a matek nem megy olyan profin. :D
2011. máj. 7. 00:34
 5/15 anonim ***** válasza:

Hidd el, a gimnázium nem egy akkora húdekitudja milyen dolog. Szerény véleményem szerint, ha év közben tanulsz, akkor semmi gondod nem lesz. Elmagyarázzák. Ha valamit nem értesz, megkérdezed. Simán. És megcsinálod szépen a leckéket, minden órára, aztán ha még ezután se megy valami (amit kétlek) akkor megkéred az egyik osztálytársad, hogy magyarázza el.

Hidd el, ha az én osztálytársaim megcsinálták volna azt, amit én itt most leírtam, mindnek 90-95%-os érettségi átlaga lenne. Csak szartak az egészre.

De ha nagyon ismételni akarsz, akkor olvasgasd át az előző füzeteidet.

//a második//

2011. máj. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Amúgy el tudom képzelni, hogy beijedtél az ismeretlentől, ez normális, ezért akarsz felkészülni. Csináld csak, ha gondolod, de felesleges. ;) Bár legalább szorgalmas vagy, az már fél siker.
2011. máj. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kösz a pozitív válaszokat...Am nem vagyok szorgalmas csak az akarok lenni:P
2011. máj. 7. 00:53
 8/15 A kérdező kommentje:
Am a nagy lustaság a testi, lelki változások(kamaszodás) miatt lehetett, mert fél éve sz@rtam az egészbe míg most "józanul" gondolkodok.
2011. máj. 7. 00:56
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne siess annyira a felnövéssel, ha nem veszed túl komolyan, akkor is könnyedén egyetemen találod magad. :)
2011. máj. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
pl. matekból a legkisebb közös többszörös, meg a legnagyobb közös osztó, még érettségin is volt egy ilyen feladat :D
2011. máj. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!