Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A diszkalkuliás gyerek szülőin...

A diszkalkuliás gyerek szülőinek szeretnék válaszolni. Illetve kérdezni is. Milyen problémával mentetek el a vizsgálatra? Ki javasolta?

Figyelt kérdés
Nálunk hasonló a helyzet, mármint a diszkalkuliás vizsgálatot illetően. A másik oldalról, mármint a tanárokéról azért tudok írni, mert magam is az vagyok. A tanárok nem tudják megítélni, hogy egy gyerek diszes-e vagy sem. A matek tanárok nincsenek képben a diszkalkuliát illetően. A szakemeberek (gyógypedagógusok) véleményét nem nagyon akarják elfogadni.Ez jó-e, vagy sem azt nem ítélem meg. Viszont az állíthatom, hogy azok a tanárok akik ún. jó iskolákban tanítanak, nem fogják tolerálni a szülők különvéleményét. Lehet harcolni persze a gyerekért, de a tanárok szemlélete a jó gyerekekre van "ráállva", még a kevésbé jó iskolákban is. A tanulócentrikus iskolákban, ahol a tanárokat nap- mint nap megalázzák a gyerekek, szülők - ott lehet eredményes a szülői jelzés. De ezek általában integrált rendszerben dolgozó iskolák. Sajnálom, hogy csak ezt tudom válaszolni, de nagyon sokat hadakoztam én is a fiam iskoláival, eredménytelenül. Talán egy középszintű gimiben nagyobb eredményességgel lehet küzdeni. De mindenhol lesznek gondok egyes tanárokkal
2011. máj. 1. 01:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi időben észrevettük, hogy a gyerekkel probléma van. DE a tanárok nem voltak hajlandóak elfogadni. EGy csomó pénzünkbe került (magántanár, magánszakvélemény) mire nagy nehezen a szakértői bizottság elé kerültünk. Sikerült felmentetnünk értékelés alól. Azóta is harc van, hogy vegyék tudomásul: nem lusta, csak képtelen megtanulni. Ez egy SNI-s gyerekeket befogadó suli, sok fejl.pedagógussal. A mai napig mi vagyunk a problémás szülők, mert kiálltunk a gyerekünkért.

Ja, szeptembertől elvisszük a gyereket, elég volt a sok bántásból, amit a gyerek elszenvedett.....

2011. máj. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi a hugommal már végig jártunk ezen...anyu vittel el őt, a nevelési tanácsadóhoz, mert a suliban tanitó, elvileg a kerület tanárai sem vették észre rajta, hogy diszes.

Nagy nehezen és egy kis emberséggel, megkaptuk a papirt és már azzal együtt felvételizett.

Most a gimiben az iskola el akarta hitetni velünk,hogy nem muszáj elfogadniuk a határozatot és igy sorra kapta az egyes,kettes jegyeket.

Végül anyu bement és leállitotta és szégyenükre felvilágsitotta őket, hogy nekik nincs ebben döntésük és, hogy az egyetlen feladatuk,hogy segitsenek neki.

Elfogadták,de inzultációk vannak.

A tanárok egyáltalán nem segitőkészek egy ilyen gyerekkel és hihetetlen,hogy sokszor ők hozzák kellemetlen helyzetbe, ahelyett, hogy felkarolnák.

2011. máj. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
nem csodálom, hogy a tanárok nem szokták elfogadni az ilyet, mivel a szülő ha rossz a gyereke matekból, nem arra fog gondolni, hogy egyszerűen hülye, vagy csak nem tanul eleget (pedig nagyrészt ez az igazság), hanem hogy biztos valami orvosi baja van. egy kis pénzért én is tudnék magamról papírt szerezni, hogy diszkalkuliám van, pedig matematikus vagyok...
2011. máj. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, van példa arra is, hogy csak papirt akarnak szerezni.De azért ahelyett, hogy általánositgatunk, inkább segitsünk azoknak akik ténylegesen nem tehetnek arról,hogy nem megy nekik a matek.Nem gondolod, utolsó?
2011. máj. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
11.05-ös! Hidd el, nem olyan mulatságos discalculiásnak lenni. Szerinted valaki direkt felmenteti magát (vagy a szülő elintézi? Én bármit megadnék és ő is, hogy ne legyen ilyen problémája. Az egész életére kihat: gondolj bele, vásárlás, főzés-sütés, mindenhez kell számolni. Továbbtanulás sem olyan könnyű. Nem csak a matekdogákról szól a dolog. Ez elenyésző, mert egész életében küszködni fog a számok világával. Egy kis toleranciát ha lehetne, sose tudhatod, hogy a gyereked nem-e fog ilyen-olyan disszel küszködni.....
2011. máj. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
én is diszkalkuliás vagyok,matekból tudomásul vette a tanár nem kapok belőle jegyet de például fizikábol sorra kapom az egyeseket mert ott is ugye számolás,logika kell stb és nem fogadja el a papirt...11.es vagyok ugynézki bukni fogok
2011. máj. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!