Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan néz ki egy emelt...

Hogyan néz ki egy emelt szintü biológia érettségi szóbeli része és egyáltalán milyen könyveket kell (ene) megtanulni a sikeres vizsgához?

Figyelt kérdés
Lehetöség szerint olyanok könyvajánlatát várom, akik emelteztek biológiából, esetleg nagyon jó eredménnyel is tették le azt.
2011. ápr. 30. 09:39
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
Szia én 2008-ban tettem emeltet bioszból. Én a mozaikos könyvekből tanultam és 80% lett az egésznek az eredménye. A szóbeli olyan, hogy A ás B részből áll. Nekem az egyik egy genetikás tétel volt, a másik a kiválasztás-elválasztás. Lehet, hogy más könyvekből ennél még jobb tanulni, vagy kombinálhatod a mozaikos könyveket és mondjuk amiből alapórán tanultatok.
2011. ápr. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
Ezt találtam, ennek van 2. kötete is: [link]
2011. ápr. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Tehát te gyakorlatilag ebböl a két mozaikos könyvböl készültél fel az emelt biológia érettségire? Jónak tünik egyébként, egy lehetöségnek rendben van. A 80%-hoz gratulálok, az már egy jó eredmény lenne nekem is :)
2011. ápr. 30. 11:33
 4/48 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen szakra szeretnél menni?
2011. ápr. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Általános orvos
2011. ápr. 30. 20:09
 6/48 anonim ***** válasza:
Nos, akkor hajrá! Én gyógyszerészetin vagyok ;)
2011. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Az sem könnyebb :)
2011. ápr. 30. 21:27
 8/48 anonim ***** válasza:
100%

Szóbelire ezt a könyvet ajánlom:

[link]

MAJDNEM lefedi a teljes anyagot. Úgy van felépítve, mint ha tényleg egy tétel lenne kidolgozva. Javaslom, hogy azért nézd át a követelményrendszert, és ami hiányzik, azt tanulgasd hozzá vmelyik biológia könyvből.


Egyébként úgy néz ki, hogy bemész, húzol két tételt (de lehet, hogy egy lapon van mindkettő, már nem emlékszem:D), leülsz és kidolgozod. Mikor sorra kerülsz, akkor meg szépen elmondod. Közben nálad lehet a papírod is a jegyzetekkel. (De azért jó pont, ha csak belepillantasz, nem felolvasod:D)

Az A feladat az kifejtős, a B feladathoz általában van vmi szöveg, grafikon, táblázat vagy hasonló, és az alapján kell válaszolni.

Mindig vannak segítő kérdések is a feladatoknál:)


Nekem az A tételem szén körforgás volt. Plusz kellett hozzá mondani erdőből ilyen ökológiai kapcsolatokat (versengés, együttélés meg hasonlók). Volt olyan kérdés, hogy mivel lehetne nyomon követni a szénatom útját.

Meg volt vmi kérdés a trópusi esőerdő meg egy mérsékelt övi erdő talajáról is (azt hiszem az volt, hogy melyiknek kisebb a tápanyagtartalma és miért).


A B tételem a humán genom projekttel volt kapcsolatos.

Kérdezték a DNS szerkezetét, a program lényegét (ami egyébként benne volt a szövegben is).

Plusz a szöveg alapján volt egy számolós feladat is.


Nekem amúgy jó tapasztalataim voltak a szóbelivel:) Kedvesek voltak a vizsgáztatók. Meg ha vmi kimaradt, akkor megpróbálták kihúzni az emberből.

A szóbelim max pontos lett, írásbelivel összesen 95%. (2009-ben.)


Ui: Ha írsz egy e-mailt, akkor el tudom neked küldeni az összegyűjtött tételeket. (Mikor végeztünk, összeirkáltuk ki mit húzott). Bár nem garantálom, hogy nem változtattak rajta azóta, de szerintem a tételek nagy része még ugyanaz.


Üdv: Egy másodéves orvosis

2011. máj. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Írtam, köszönöm :)
2011. máj. 1. 17:44
 10/48 anonim válasza:
77%
légyszi küldjétek el nekem is az összegyűjtött szóbeli tételeket :) Már írtam annak, aki felajánlotta, de válasz még nem érkezett. Ha a kérdezőnek is meg van már, legyen szíves elküldeni :)))
2011. máj. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!