Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg 100...

Hogyan tanuljak meg 100 oldalt holnapra?

Figyelt kérdés

Itt nem az a kérdés lényege, hogy energiaitallal, meg kávé stb. Hanem, hogy milyen taktika alapján? Azt értem, hogy kiemelem a lényeget. De nekem úgy kellene, hogy meg is maradjon és vissza tudjak emlékezni rá. A tanulás folyamatának ezen része érdekel engem:)

Köszi a választokat!


2011. ápr. 25. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
inkább korábban kellett volna elkezdeni a tanulást.
2011. ápr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! De ez csak elméleti kérdés, a válasz érdekelne
2011. ápr. 25. 15:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Talán kezdd el olvasni, ne a megmentő válaszra várj! :)
2011. ápr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
először átolvasod az anyagrészt ( már ha a 100 oldal több különböző anyagrészből áll) értelmezed és leírod a kulcsszavakat amikről eszedbejut a teljes mondat..én nyilakat is szoktam használni pl ebből ez következik stb. a leglényegesebb h logikusan lásd át a dolgokat..a magolással semmire sem mész. egyébként nem tudom másnál hogy van de én abból is meg tudok jegyezni dolgokat h hol helyezkedett el a lapon...ha tudom h egy adott dolog pl a lap alján van akkor próbálom felidézni h mik voltak még odaírva. szoktam még rajzolgatni is a szöveg mellé..persze akkor ha több időm van...
2011. ápr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Neked köszi!
2011. ápr. 25. 15:35
 6/8 anonim ***** válasza:
őszintén szólva, szerintem eredményesen sehogy nem fogod már megtanulni holnapra, maximum nagyon nagy vonalakban. Olvasd végig először sztem az egészet, hogy miről szól, aztán emelj ki kulcsszavakat, fontosabb dolgokat, azt fusd át. De sok esélyt nem adnék neki...
2011. ápr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
olvasd el a 100 oldalt írd ki a definíciókat és próbáld őket összefüggésbe hozni, ha mindez sikerül akkor nagyjából meg is tanultad
2011. ápr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mivel elméleti síkon érdekelt téged a kérdés (tehát a valóságban nem tegnapra kellett neked a válasz):

Olvasd el egyszer úgy, hogy közben értelmezed. Majd fuss rajta át még egyszer, ekkor már mérlegelni tudod, hogy mi releváns a vizsga szempontjából, és emeld ki/húzd alá a lényeget valamilyen kódrendszer alapján. Pl. pirossal/karikázással a címszavakat, zölddel/aláhúzással a tartalmi lényeget. Ha biztosra akarsz menni, akkor ki is írhatod még kulcsszavakban egy füzetbe, itt is érdemes több színnel, aláhúzással, szimbólumokkal, segédábrákkal dolgozni, mert a legtöbb esetben a vizuális memória nagyban rásegít a munkamemória teljesítményére

:-)

Nagyon nehéz egy nap alatt 100 oldalnyi szöveget megtanulni, de nem lehetetlen!

2011. ápr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!