Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakmunkásbizonyítvány...

A szakmunkásbizonyítvány alapfokú vagy középfokú végzettséget ad?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 18:33
 1/5 anonim válasza:
43%
állítólag közép. de erre én is kiváncsi vagyok.
2009. márc. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Középfokú
2009. márc. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Ayy, két külön dolgot kérdezel, de nem csodálom mindenki kavar össze-vissza ezzel.

Egy dolog maga a szakképzettség és egy másik dolog az iskolai végzettség.


Amit kérdezel, az alapfokú iskolai végzettség kategória, és rá egy szakképzettség.


Csak hogy értsd miről beszélek:

Két egyetem után, azaz felsőfokú iskolai végzettséggel is dönthet valaki úgy, hogy asztalos szakképzettséget akar szerezni.

Úgyhogy két külön dologról van szó, ennyi.


Középfokú akkor lenne, ha érettségit adó középsikolába jár valaki.

2009. márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Hogy lenne középfokú, amikor még érettségije sincs? Ma már az érettségi minimumkövetelmény, ettől lejjebb alapfokú végzettségűnek számít mindenki.

Alap: 8 általános, szakiskola, szakmunkásképző.

Közép: ha gimnáziumban, szakközépben, technikumban végzett.

Felső: főiskola, egyetem.

2009. márc. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt a végzettség szón is hatalmas hangsúly van. Ugyanis valóban jogszabályi kavarás miatt az ember kicsit tévedésben lehet annak kapcsán, hogy van egy sor OKJ-képzés, ami középsikolai végzetsséghez kötött. Na hoppá, aztán engem is jogász világosított fel, hogy tehát nem érettségihez kötött, hanem középiskola 4 osztályának az elvégzéséhez, maga az érettségi ebben a tekintetben nem követelmény.


Na éppen elég idióta volt, aki ezt így megfogalmazta, de tény, hogy félreértésre ad okot.


Egyébként úgy van, ahogy mondták, a szakmunkással szakképzettséget szereztél és nem egy felsőbb iskolai végettséget az alsónál, azaz maradt alsófokú.

2009. márc. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!