Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a jövőmet nem Magyarországo...

Ha a jövőmet nem Magyarországon tervezem, milyen lehetőségek vannak miután közgazdász végzettséget szereztem?

Figyelt kérdés

Az egyetemet itt, Magyarországon végzem.

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi lehetőség van elhelyezkedni külföldön ilyen végzettséggel. Leginkább olyanok válasza érdekelne aki hasonló végzettséggel külföldön van/volt.


(Mondjuk még továbbá, hogy két nyelven, angolul és németül nagyon jól beszélek.)


2011. máj. 31. 05:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Melyik országra gondolsz?

Mert, ha angol nyelvterületre mész, ott, ugye, alap az angol, a német és a magyar valószínűleg kevésbé lesz használható. Németországban ok, hogy tudsz németül, de mivel az angol világnyelv, ezért ez nem jelent pluszt. A magyar ott esetleg jól jöhet, de akkor cégen belül is olyan helyre kellene kerülnöd, ahol konkrétan kapcsolatot tartasz magyar partnerekkel.


Egyébként, szomorú dolgot kell mondanom (nem kitalálom, ezt pár barátommal már végigzongoráztam): a magyar diploma külföldön semmit sem ér. Nekik mindegy, itt melyik iskolába jártál, tesznek rá - nekik a BCE vagy az ELTE egykutya egy Nyíregyházi Főiskolával. Főleg az EK-ban, ahol különbözeti vizsgát is kell tenned, különben az életben nem foglalkoztatnak majd a szakmádban. Ráadásul a britek nem is szeretnek külföldieket egyből alkalmazni, inkább "saját" embert vesznek fel. Hogy miért? Azért, mert amíg egy brit főiskolás szakmai gyakorlata megfelelő renferencia nekik, addig a tiéd XY Kft-nél semmit nem mond. (Az angoloknak amúgy is a referencia, vagy az ajánlólevél a mániájuk.)


Egyébként, milyen közgazdász vagy? Az sem mindegy, hogy turisztikában, vagy a számviteli szektorban vagy. Tudok külföldön élőkről (én is ismerem őket), akik igazgatók lettek, de azok vagy nagyon kiemelkedő tehetségek és már főiskola alatt válogathattak az elit ösztöndíjak között, vagy olyanok, akik valakivel lefeküdtek azért, hogy ott legyenek.


Én a helyedben csinálnék még egy diplomát, de azt már külföldön. Sok a közgazdász kint is, sokan járnak tényleg neves egyetemre, elég erős a verseny. Egy ismerősöm évfolyamelsőként végzett itthon turizmus szakon, most németekhez megy (anyanyelvi tudással) mosogatni, ha jól teljesít, majd esetleg feljebb léphet - de akkor is a legalján kell kezdenie.

2011. máj. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol tartasz a tanulmanyaidban, de attol fuggoen hogy melyik orszag erdekel, utananeznek hogy a sulid kapcsolatban all e az adott orszag valamelyik fosuli vagy egyetemevel, es egy felevet vagy egy evet kint toltenek erasmussal. Ha van szakmai gyakorlat a kepzesedben, akkor szinten megprobalnek a helyedben valami kint ceggel kapcsolatba lepni es ott vegezni a gyakorlatot. Ez egyreszt segihetne abban hogy kapjal ajanlolevelet egy ottani cegtol amit mas munkaadok is esetleg ismernek, raadasul ha szerencses vagy, talan meg munkalehetoseget is fel tudnak ajanlani a diplomaszerzesed utan.

Azok a kozgazdaszok akiket en ismerek, es akik kulfoldon dolgoznak, eloszor mind valamelyik multinal helyezkedtek el Magyarorszagon, majd egy par ev utan a multin belul helyeztek ki kulfoldre. Szerintem ez a legkonyebb ut amugy.

2011. máj. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Angliára vagy Németországra gondoltam

egyébként "nemzetközi gazdálkodás" szakos vagyok, vajon ők tudják-e ez mire jó (: de még akár váltani sem késő, várom a további korrekt válaszokat.

2011. jún. 2. 08:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Közgazdászból nincsen hiány nyugaton. Sőt, egyre kevesebb és kevesebb kell belőlük, mivel a szoftverek lassan átveszik sok területen a helyüket. És ha kimész, a legutolsó leszel a sorban, tehát megfelelő kapcsolatok nélkül szinte esélytelen vagy, hacsak nem egy hazai cég külföldön alkalmaz.

Itthon is hatalmas a verseny, tehát ha nem tudsz felmutatni olyat, amit az átlag nem, akkor nem könnyű jó munkát találni. Van közgazdász ismerősöm, aki portás egy nyelviskolában, de a legtöbben diplomás minimálért dolgoznak.


Egyébként én nem rendelkezem közgazdász végzettséggel, csak egy minimális rálátásom van, mivel dolgoztam Heidenheim-ben és sok közgazdásszal voltam körülvéve.

2011. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szomorú dolog, hogy közpénzből tanulsz és már most tudod, hogy itt hagyod az országot. Én az állam helyében kifizettetném veled az oktatásod költségét. Egyébként mi a franc az a közgazdász, hogy mindenki azt tanulja?
2011. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szomorú dolog de ez van, hazafiassággal nem lakom jól.

Még szerencse h nem rajtad múlik mit fizetek vagy mit nem. (:

2011. jún. 26. 15:58
 7/7 anonim válasza:
Ne érts félre, nem hazafiasságra szólítalak fel, és nem is téged hibáztatlak mert ilyen a rendszer. Csak bosszant, hogy a mi adónkból taníttatnak, esetleg etetnek és elszállásolnak, hogy aztán külföldön hasznosítsad a megszerzett tudást.
2011. jún. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!