Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jól látom? Akkor nem 6 tárgybó...

Jól látom? Akkor nem 6 tárgyból kell érettségizni? :D

Figyelt kérdés

Elvileg azt akarták hogy 2012től kötelező lesz 6 tantárgyból érettségizni azaz természettudományból lehetett választani mint fizika, biológia, földrajz vagy kémia.

Indexen ma olvastam hogy: Az új koncepció végül lemondott arról, hogy hat tárgyból legyen kötelező érettségit tenni. A hatodik tárgy valamelyik természettudományos tárgy lett volna, ezzel akarták visszaállítani a halódó természettudományos képzés presztízsét.


[link]


Az érdekelne, hogy ez már biztos, vagy még megszavazzák? Annyira nem vagyok otthon politikában.


2011. ápr. 13. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
aha
2011. ápr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez kicsit máshogy alakult, mint itt le van írva, az index hitelességét tekintve eléggé.....szar.


Szóval úgy van/lesz 2012-ben, hogy 5 tárgyból kell érettségizni, ami ugyanúgy marad a 4 kötelező és egy választható. A tanulmányi pontok számítása történik csak úgy, hogy az 5. tantárgynak természettudományosnak kell lennie, ami földrajz, fizika, kémia, vagy biológia. Emellett megmarad a duplázás lehetősége.


A lényeg csak akkor kell term. tud. érettségit tenni, ha egyetemre a tanulmányi pontjaidat akarod vinni.

2011. ápr. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igazából soha nem is mondták, hogy 2012-től ezt be akarják vezetni. Azt tervezték, hogy majd későbbtől, úgy látszik, ezt is elvetették.

Őszintén szólva hülyeség is lett volna 6 tárgyra kötelezni a diákokat. Úgy még lett volna értelme, hogy ez legyen a szabadon választható helyett (vagy akár valamelyik másik kötelező helyett), de 6 kötelező érettségi sok, 5 elég.

2011. ápr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"de 6 kötelező érettségi sok, 5 elég."


régen minden tárgyból kellett, mégis túlélték...

2011. ápr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20:21, mikor volt az a régen szerinted? Mert hogy nem az elmúlt 30 évben, az hétszentség.
2011. ápr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát 60 éve :D
2011. ápr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja jó, 60 éve még internet sem volt, 1000 éve áram sem, 10000 éve meg vadászó-gyűjtögető életmódot folytatott az emberiség.

Egyébként hiába érettségiztek 60 éve mindenből az emberek, nekem nem tűnt fel, hogy az a korosztály bármivel is okosabb lenne, sőt!

2011. ápr. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
talán mert megöregedtek és elfelejtették. Hidd el, hogy a mai tizenévesek baromi sötétek...
2011. ápr. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy vannak sötét tizenévesek... De azért ne általánosíts!

Egyébként meg én nem lennék rá büszke, ha minden tárgyból érettségiztem volna, de már mindet el is felejtettem... Szóval szerintem így nem nagy érdem, hogy régen mindenből érettségiztek.

2011. ápr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!