Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet több tárgyból is érettsé...

Lehet több tárgyból is érettségizni?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a problémám hogy nézem a felsőoktatási könyvet és választanom kéne egy humán tárgyat is amiből érettségizek. Jövő héten le kell adnom hogy mi lesz az és ugye lehet úgy hogy megmondom tanárnak hogy én a szakmai tantárgyból plussz még biólogiából szeretnék érettségizni.


És még egy olyan kérdésem lenne hogy hétfőn közlöm a biosz tanáromnak hogy szeretnék érettségizni bioszból és akkor neki ugye muszáj engedni és felkészítenie nem? Vagyis nem mondhatja azt hogy bocsi de már lekéstél???


2011. jan. 28. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Annyi tárgyból érettségizel, ahányból akarsz. Mondjuk nálunk nekünk kellett kitölteni a papírt, nem a tanárok csinálták meg helyettünk...
2011. jan. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És kötelessége felkészíteni engem a tanárnak vagy nem?
2011. jan. 28. 21:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha már nem tanít az adott tanár, akkor nem kötelessége. Neked kötelességed felkészülni. Ő max.segédanyagot adhat hozzá. És egyébként abból érettségizel, amiből akarsz. Kérd meg kedvesen és szépen, hogy segítsen. Biztos nem fogja elutasítani.
2011. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nálunk van fakt, amit tavaly évvégén kellett felvenni, és ez készít fel minket. ez heti 2óra+. hanyadikos vagy?
2011. jan. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
12.-es most érettségizek. Aztán most így 3 hónapom azért van megtanulni bioszt szerintem teljesen reális megtanulni hisz csak 2 éves anyagot kell.
2011. jan. 28. 21:41
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak szakközépben 2 éves a biosz, gimiben 3.

A szakközepes biosz nagyon lebutított változat, tapasztalatból mondom. Én 70%-osat írtam, mondjuk nem tanultam semmit rá, csak elolvastam az első 3 fejezetet, utána ráhagytam.

Most emeltre készülök gimis tankönyvből, óriási a különbség (a Mozaikos tankönyvekről beszélek). És érettségin ugye nincs külön feladatlap gimis és szakközepes tanulóknak.

2011. jan. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak úgy mondom, hogy a 3 éves (gimnáziumi) is lebutított változat, csak úgy, mint a fizika, vagy a kémia (utóbbi csak 2 éves).

Ezeket a tárgyakat nem lehet megtanulni 2/3 év alatt heti 2 órában, aki ezt kitalálta, az valami Hoffmann Rózsa lehetett bölcsész diplomával, de az tuti, hogy nem ért hozzá. (Persze a magyart heti 4 órában kell tanulni 3 évig, majd az utolsó évben heti 5-ben. Annak aztán sok értelme van.)

2011. jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Természetesen a középiskolai és gimnázium tananyagot egymáshoz viszonyítva tettem ezt a megállapítást, nem az egész természettudományi ághoz mérten...
2011. jan. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*szakközépiskolai
2011. jan. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
MOZAIK-os könyvem van. És van rá esélyem hogy 3 hónap alatt megtanuljam ugy hogy egy 70%-ot írjak?
2011. jan. 29. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!