Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egy szóbeli középfokú...

Milyen egy szóbeli középfokú angol BME nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Vizsgáztatók,kérdések,nehézségi szint,hogy lehet rá készülni,ilyenek érdekelnének...Előre is köszi:))
2011. ápr. 6. 16:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Én pont tegnap voltam szóbelin. Nagyon rendesek voltak a vizsgáztatók, nem voltak nehezek a feladatok, csak én borzasztóan izgultam és alig tudtam értelmes mondatokat kinyögni. Készülni csak úgy tudsz rá, hogy sokat beszélsz, kommunikálsz másokkal / tanárral angolul, és alaposan átnézed a szóbeli témaköröket.

3 feladat van. Amikor bemész, van egy laza beszélgetés. Tőlem a közelgő húsvétról + családi ünnepekről kérdeztek, aztán 2 kép közül kellett választanom, és arról beszélnem, végül pedig volt egy szituációs feladat (a vizsgáztató az angol barátomat játszotta, aki élete első állásinterjúján vesz részt, és tanácsokat kellett neki adnom, hogy viselkedjen, mit vegyen fel stb.). Összességében én jókat tudok mondani a vizsgáról, bár nem hiszem, hogy nekem meglesz, mert a szóbeli magnó része borzasztóan sikerült.

2011. ápr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Reméljük azért h neked is meglesz!:) Én pénteken megyek,bár lennék már mihamarabb túl rajta....Te sokat tanultál rá? Betanult szöveg hasznos lehet?
2011. ápr. 6. 18:35
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Hasznos a betanult szöveg, de ne ragaszkodj hozzá görcsösen. Elkezdtem szépen összefüggően mondani a betanult szöveget, és nagyon sokszor belekérdezett, eltért a tárgytól, és nehéz volt utána onnan folytatni, ahol abbahagytam. Sokszor elvesztettem a fonalat.

Sokat tanultam rá, de azt hiszem, nem eleget. 6 évvel ezelőtt érettségiztem, azóta nem foglalkoztam az angollal, csak kb. fél éve ültem neki, mert kell a diplomához a nyelvvizsga. Csak sajnos 6 év alatt nagyon sokat felejtettem, és ez a fél év nem igazán volt elég arra, hogy mindent bepótoljak. Hát, majd meglátjuk, mi lesz.

Sok szerencsét kívánok neked, ha becsületesen tanultál rá, menni fog! :)

2011. ápr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak, kedvesek voltak és a vizsga is sikerült, pedig nem nagyon tanultam és nem is vagyok túl jó beszédben. Szerintem nem annyira érdemes betanult szöveget mondani, mert ha belekérdeznek, akkor gáz van.

Nekem a téma valami család volt, a szituáció pedig valami húsvéti meghívás (augusztusban :D).

2011. ápr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!:)) Ám 3 téma meg sincs,mert nem találtam sehol -.-"

4. Man and society

• social benefits (pension, health insurance, unemployment benefit)

• social movements (NGOs, trade unions, clubs, associations)

• public safety, crime and criminal investigation

• unemployment


24. Hungary

• major tourist attractions

• main places of interest

• tourism

• Hungary as a destination



25. English-speaking countries

• general information, personal experiences



ebből nem tudnátok akármit is írni,vagy linkelni??nagyon megköszönném,nagyon izgulok:S És egyébként ha elakadsz,kérdeznek,vagy ha már 1x belekérdeztek akkor ott már gáz van?Oldják azért a feszültséget a vizsgáztatók?(már amennyire azt lehet xD)

2011. ápr. 6. 21:01
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Beírod a google-be, hogy Hungary és Great Britain, kiad egy csomó használható jegyzetet, kidolgozott tételt. Én is ezekből szemezgettem. De ha gondolod, holnap leírom neked a "betanult" szövegemet, csak most nincs rá időm. A man and society tétellel kapcsolatban pedig konkrétan semmit nem tudtam összeszedni, én azt nemes egyszerűséggel kihagytam, és imádkoztam, hogy ilyesmibe ne kérdezzenek bele.

Egyébként a vizsgáztatók nagyon rendesek, próbálják oldani a feszültséget. Ha kérdeznek, és nem tudsz rá válaszolni, akkor körülírják, a szádba rágják. Legalább is nekem így volt tegnap.

2011. ápr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Megköszönném,nagyon rendes vagy!:) Holnapig még úgyis átnézem a többit,akkor meg is lesz:) Hát azért a 4-es tételért én is imádkozom nehogy az legyen -.-" Majd elmesélem péntek délután hogy hogy ment nekem:D Addig is izgulok tovább..:)
2011. ápr. 6. 21:20
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

No, mégis csak van annyi időm, hogy írjak neked néhány mondatot a két témakörrel kapcsolatban.

Szóval:


24. tétel:

Hungary is situated in Central Europe. The country borders Austria, Slovania, Croatia, Romania, Ukraine and Slovakia.

The capital city of Hungary is Budapest. The population of the country is about 10 million.

The climate is continental and mild.

Hungary can be divided into 3 main parts: the Grait Plain, Transdanubia and Northern Hungary. The most important rivers are the Danube and the Tisa.

Hungary lies in the Carpathian basin. It means there are some mountanious areas is the country. The highest peak is Kékestető.

Hungary is a Republic and the hungarian currency is the forint. There are 19 counties in the country. The biggest cities are Debrecen, Sopron, Pécs, Győr, Szeged and of course the capital city Budapest.

Budapest is a beautiful city with lots of places of interest. Thousands of tourists come to Budapest every year to visit the Matias Church, the Fisherman Bastion, the museums, the Citadella, the Margaret Island, the hot water spas, the Heros' Square.

Hungary is famous for beautiful girls, hospitality, and meals for example Gulash, chicken paprika with sour-cream and beigli with wallnuts.

In my opinion Hungary is a wonderful country where people are very friendly and helpful.



25. tétel:

Great-Britain is an island and situated in Western Europe. Great-Britain is the part of the United Kingdom which includes England, Scotland, Wales and Ireland. It's a really great and complex kingdom.

The climate of Grest-Britain is typically marytime. It's very wet and it often rains in summer.

England has mainly flat lands but Wales and Scotland are mountanious.

As far as I know England is famous for its cattle and sheep, Wales is famous for its beautiful countryside. Scotland is famous for its whisky, skottish kilts and lakes. There are the mysterious Lock Ness, and perhaps the monster Nessie lives there.

The most important town are Liverpool (the Beatles come from here), Manchester (it has famous football teams) and London which is a beautifal city and was built on the river Thames. You can visit nice old building in London such as the Houses of Parliament, the Westminster Abbey, the Saint Paul's Cathedral, and the Big Ben which is a clock in one of the towers of the Houses of Parliament.

The British people have got a lot of traditional habits which are really different from other cultures. There is the Halloween for example. On this day the English people celebrate the witches and other spirits.

The Valentine's Day is also an important holiday. It's the holiday of love.

The English literature and drama is world-famous. In England had created Shakespeare and the famous philosopher Bacon.



Remélem, sikerül a vizsgád, egy kalappal! Ügyes legyél, és majd írd meg pénteken, milyen volt.

2011. ápr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nagyon rendes vagy!:))) Persze,feltétlenül megírom!:) Olyan jó h ilyen emberek is léteznek még :))
2011. ápr. 7. 19:16
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen! :)

Szorítok neked holnap!

2011. ápr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!