Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek az érettségire?

Hogyan készüljek az érettségire?

Figyelt kérdés
Miket nézzek át mondjuk az irodalom/töri/angol/matek érettségire?? Mik a legfontosabbak? Suliba nem sok mindent tanultunk irodalomból, szinte mondhatni hogy semmit. A tanárunk egy nagy kalap sz.., és amit tudunk azt is az általános iskolából. De érettségin nem szeretnék megbukni:/ Egyébknt mindig is 3-as voltam ebből a tárgyból. Hogyan készüljek fel?
2011. márc. 30. 20:08
1 2
 1/11 bumbi02 ***** válasza:
42%
hát ha most állsz neki ismételni, akkor nem sok jót jósolok neked... 1 hónappal érettségi előtt akarsz megtanulni 4 tantárgynak 4 év anyagát?
2011. márc. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem megtanulni szeretném, csak átismételni, hogy tudod előhozzam és felfrissítsem a már elfelejtetnek hitt tudást:P
2011. márc. 30. 20:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Az irodalom érettségi egy nagy rizsa:)

Egyébként azt tudom javasolni, hogy om.hu-n megtalálod minden tárgyból a korábbi évek feladatsorait javítókulccsal, csináld meg őket aztán javítsd ki, majd nézd meg mit rontottál el.

2011. márc. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
azt tudom, hogy rizsa.. de pl. a verselemzéses résznél azért a költőkről kell tudni sokmindent, hisz akkor mit írok le, ha még azt se tudom, hogy mi volt jellemző a költészetére?
2011. márc. 30. 21:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kell túldramatizálni. Verselemzésnél annyi elég ha elmondod milyen a hangulata a versnek, mi a mondani valója (pl ady fekete zongorájának nem egyértelmű) kinek, minek szól, címelemzés stb, ne gondolj nagy dolgokra. Érettségin nem kérik az egész önéletrajzot pl verselemzésnél, viszont azt hozzá kell rakni h a költő milyen ember volt és hogy hatott ez a verseire: pl józsef attila: az anyja hiánya, szeretethiány, depressszió stb, megmutatkozott a verseibe, és támaszd alá.
2011. ápr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ilyenekre gondolomtam, hogy ilyen háttérinformációkat kell azért tudni, amit a bevezetésbe kell majd írni:/
2011. ápr. 2. 19:36
 7/11 anonim válasza:

mateknál anyagrészeket tudok mondani ott érdemes átnézni a gráfok függvények, számelmélet, algebra, koordinátageometria, geometria, logika,

törinél már érdemes megtanulni a szóvebelire szánt dolgokat az mellett dualizmust 1948-49 es dolgokat 1956os forradalmat kádárt, ipari forrd 1-2-t, dualizmust én a helyedben ezeket mind átnézném:)

irodalomból és angolból 0 vagyok abból sajnos nem tudok segíteni SOk sikert:)

2011. ápr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Magyar írásbelin érveljél, az a legkönnyebb.
2011. ápr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hát nekem nem. Szerintem az a legnehezebb és a legkönnyebb a rontási lehetőség..
2011. ápr. 2. 20:30
 10/11 anonim válasza:
Verselemzésnél ne felejtsd el megvizsdálni a rímképletet, szóképleket pl(metefora, megszemélyesítés, szinesztézia stb) hatásait, gramatikáját, szerkezetét, és hasonló.
2011. ápr. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!