Mi kell ahhoz hogy villamosmérnök legyek?
Figyelt kérdés
milyen középiskola? gimi jó? milyen érettségi? milyen főiskola,egyetem? jól meg lehet belőle élni? mennyit keres egy villamosmérnök? milyen nyelv kell hozzá?2011. márc. 23. 13:41
11/14 anonim válasza:
Én villamosipari szakközépbe járok és én is nagy valószínűséggel villamosmérnökire fogok menni. Az érettségi után még maradok a suliban 5. évre és megcsinálom a technikusit. Hát nem tudom, szerintem a szakma terén lesz mit bepótolniuk a gimiseknek , hisz aki ilyen középiskolába jár az 14-15 éves kora óta tanulja elméletben és gyakorlatban is ezt a szakmát , nem pedig 20 évesen tudja meg,hogy hogyan működik a háromfázis :\ ez a véleményem , nyilván gimiben erősebb a matek (a fizikában nem vagyok biztos!) és ez egy jó alapot biztosít, és az is nyilvánvaló,hogy nem lehetetlen behozni amit a szakközepesek már tanultak , csak ez plusz tanulást jelent nekik. Ennek ellenére, ha érettségi után még mindig lesz ehez kedved szerintem nyugodtan menj el ilyen szakra , mert hiányszakma és valószínűleg jól meg fogsz tudni belőle élni!
12/14 anonim válasza:
És ha már a villamosmérnöknél tartunk, a diplomába ugyebár nincs beleírva, hogy a diák szakközépiskolába, vagy gimnáziumba járt e. Viszont nagyon meglátszik, a kettő között a különbség. Példának okáért már a cégek is megnézik azt, hogy hova járt. Nem egy példát tudnék mondani arra, hogy aki gimnáziumból lett mérnök, felvették a céghez, és mielőtt ott mérnökként dolgozhatott volna, elvégeztettek vele kötelezően egy tecnikusit, stb. Gyakori az is, hogy betanított munkát is kell neki végezni, pont azért, hogy kézzel fogható gyakorlati dolgokat is lásson. Ugyanis ahhoz, hogy valaki jó mérnök legyen, a gyakorlat rendkívül fontos, hiszen a gépek, berendezések, nem elméletben működnek, hanem gyakorlatban.
13/14 anonim válasza:
Én gimibe jártam és semmivel sem tudtunk kevesebbet mint az, aki szakközépbe járt. Persze nem ilyen tingli-tangli volt gimiben. Matekot, fizikát keményen tanultuk, szabadidőnkben összejöttünk és feladatokat oldottunk meg, és szinte minden délután ott maradtunk estig és forrasztottunk stb. Nem tudom milyen gimibe jársz, nálunk mindent elkövettek azért, hogy minden alapvető, de fontos ismeretet elsajátítsunk.
14/14 anonim válasza:
gimi vagy szakközép? mindkettőnek megvan előnye hátránya
az egyikben jobban megtanulod a matekot, nyelvet, a másikban a szakmaibb tárgyakat később mindkét tudásnak hasznát veszed majd!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!