Mi kell ahhoz hogy villamosmérnök legyek?
Gimi tökéletes, matek fizika nagyon klassz érettségi, lehetőleg emelt, és a legjobb a BME továbbra is, azt a diplomát szeretik. Elég jól keresnek, ha jók a szakmájukban, és az angol német biztosan nem árt. A német helyett választhatsz mást is, de angol tutira kell.
Belerohadsz mire elvégzed, de ennyi.
En gimnäzium helyett valami szakközepiskolät javasolnek.
En igy vegeztem el a BME gepeszt. Autoszerelö, majd technikus, majd BME diploma.
Sokat tudsz hasznositani a szakközepes szak tantärgyakbol az egyetemen. Nagyon jo alap. Evvel szemben a gimiben, a töri, meg irodalom teljesen felesleges a müszaki toväbbtanuläshoz.
Egyáltalán ne aggódj azon, hogy gimibe mentél. Jobban nyitva lesznek előtted a pályák, még meg is gondolhatod magad. Én sem szakközépből mentem a bme-re, voltak szakmai dolgok, amiket a szakközepesek már tanulgattak, de aki meg jött egy elit gimiből, annak meg nem volt nehéz felfogni azt, amit tanítottak.
Úgyhogy ezen tényleg ne szomorkodj, gimiből lehet csak igazán elvégezni a bme-t. :D
A villamosmérnökök nagyon keresettek és meg is fizetik őket rendesen, bár az tény, hogy jópáran beledöglenek mire elvégzik. De ez az egész bme-re igaz :)
A szakközépiskola - ennek megfelelő szakirányú - valóban előny, már csak azért is, mert gimnáziumban a szakmával kapcsolatban szinte semmit sem fogsz tanulni. Nem lesznek szaktárgyak, pl. rajz, villamosságtani alapismeretek, stb. Ezen kívül a gimnáziumban gyakorlati tapasztalatot sem kapsz. (Pl. Alapvető forrasztások, villamos bekötések, nyáklap tervezés, stb.)
Amit még a villamosmérnöki részről tudni kell, az az, hogy erősen kapcsolódik az informatikához, mert manapság - a számítástechnika jelentősen fejlődött, így a kettő elválaszthatatlan szinte.
A gimnáziumban ami előny lehet, a matematikai ismeretek megszerzése. Gondolok itt most az emelt szintű felkészítésekre, ahol pl. a deriválás, integrálás konyításszinten elsajátítható, ez így egyetemen hasznos lesz. Bár megjegyzem, hogy egy jobb szakközépiskolában is emelt szinten matematikát, fizikát, stb. - így a szakközépiskola semmiképp sem hátrány, hanem előny.
Mellesleg az sem baj, ha gimnáziumba fogsz járni, nem leszel egyedül. Igazából majd akkor fogod tudni valóban, hogy mi szeretnél lenni, amikor valamilyen érdekes dolog felkelti a figyelmedet, ez még a későbbiek folyamán többé-kevésbé kiderül.
Ha érdekel viszont a villamosmérnöki szak, akkor megteheted még azt is, hogy szabadidődbe bejársz valahova (pl. egy szakközépiskolába, felnőttképzési tanfolyamra, gyárba, stb.), ahol kézzel megfogható, gyakorlati dolgokat látsz. (Ez akkor valósítható meg, ha megfelelő ismeretséggel rendelkezel)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!