Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a rövidtávú...

Hogyan tudnék a rövidtávú tanulásról átszokni a hosszúra?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsit bővebben?
2009. febr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt veszem észre, hogy mióta nem járok zene suliba teljesen rövidtávú memóriába mennek a dolgok..Gimis vagyok és zavar, mert szeretném, ha nem mennének sitysuty ki a fejemből a dolgok:S
2009. febr. 17. 19:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok, de sztem mindenki más is. Amit nem használsz, szt hamar elfelejted. Nálam csak a versek kivételek, azokat valahogy nehezen felejtem el, de ez azért szerintem ritka dolog a legtöbb embernél.
2009. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel sokan vannak így főleg a gimiben, mert sokféle tárgy van. Szerintem ne aggódj, csak azt próbáld hosszútávra memorizálni, ami érdekel és amivel tovább akarsz tanulni. Naív gondolat lenne azt hinni, hogy mindent meg lehet tanulni és ennek célnak sem kellene lenni, hisz ott van a lexikon. Gondolkodni kell megtanulni. Sajnos Magyarországon még nem tart ott az oktatási rendszer, hogy 1. külön oktassa, hogy hogyan kell tanulni, 2. ne csak tényeket és adatokat magoltasson ahelyett, hogy az önálló gondolkodásra tanítana.
2009. febr. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
előző válaszolónak: végre valaki aki így gondolkodik! köszönöm!
2010. szept. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!