Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nekem miért csak rövidtávú...

Nekem miért csak rövidtávú memóriám van, tanulás szempontjából?

Figyelt kérdés
Leérettségiztem, szigorlatom is volt pár éve,de mégsem tudok semmit és nem is értek sok dolgot.Pl. Pénzügyi suliba járok már évek óta és mégsem tudok többet mint mielött beiratkoztam.Persze lennének ismerős fogalmak,de nem tudnám megmondani h. mit jelentenek.Van olyan tárgy amit középsuliban is tanultam és abban is vannak olyan témakörök amiket annó megtanultam,akkor még úgy ahogy értettem is,de most fogalmam sincs mi "fán terem".Igaz nem ebben dolgozom,de ha lenne diplomám és esetleg ilyen munkahelyre mennék interjúra, nem igazán tudnék hozzászólni a dolgokhoz.
2011. márc. 28. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem jól tanulsz.

Meg gondolom az a fajta vagy, aki zh előtti nap megtanulta, hogy legalább egy kettes legyen .Ahhoz, hogy a hosszú távú memóriába kerüljön, az kell, hogy ne felületesen tanuld meg, hanem értsd is, és ismételni kell. :D

Esetleg próbáld végig a tanulási módokat, rajzolgass, írd le, tanulj verseket, szavakat idegen nyelven, hangosan mondd fel, amit kell. Így működnie kellene. ;)

2011. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hidd el majdnem mindenkinél így van.Első "megtanulás" után szinte tuti, hogy elfelejted. Ismételni...ismételni...ismételni.
2011. márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Itt nem az első megtanulásról van szó.Pl Én érettségire már hetekkel elöbb elkezdtem tanulni és folyamatosan ismételtem, szigorlatot sem 1-2 nap alatt tanultam meg.Persze voltak olyan tételek amiből csak 1-2 mondatot tudtam, de a nagy részét egészben megtanultam és ismételtem is.Vizsga után pár nappal, talán 1-2 héttel még emlékeztem rá,de hónapokkal később és főleg így évekkel később már fogalmam sincs dolgokról.Pl. volt olyan tárgyunk ami számolós volt, és jó sokat foglalkoztam vele, értettem is,jó jegyet is kaptam,de rá 1 évre már nem is tudtam volna mi mit jelent, amikor magyarázták ugyan olyan nehezen fogtam fel mint akkor az elején.Sőt van olyan amit tudom h. tanultam és feleltemis belőle, még is ha most megemlítenék akkor olyan mint ha most hallanám elöszőr,(pedig csak 2-3 évekről beszélek, nem évtizedekről)
2011. márc. 28. 13:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Gondolom a kettő között nem használtad semmire.

3éve érettségiztem és már egy másodfokó megoldóképletet se tudnék felírni. Haszontalan tudás, nem ismételgettem, így el is felejtem. :D

2011. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!