Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem megy a valószínűség...

Nem megy a valószínűség számítás, mi kéne tennem?

Figyelt kérdés

Mérnöknek akarok menni, és nem megy egyáltalán a valószínűségszámítás ,egyszerűen nem tud ráállni az agyam, ettől függetlenül 4es vagyok matekbol. (A térgeometria megy nagyon jól, a többi általába 4es 5ös néha 3mas, kivéve persze a térgeometria 2es)

Tehát a kérdés az hogy megállnám e a helyem egy gépészen vagy anyagmérnökin?


2011. febr. 24. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg többet kellene foglalkoznod vele... :)


Az mondjuk nem baj, ha egy mérnök inkább térben tájékozódik jól, nem pedig a véletlenre bízza, hogy működik-e majd amit tervez. :)


Azzal együtt a matekoktatás minden mérnöki szakon durva, és nem marad ki a valószínűségszámítás sem.

2011. febr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
sajnos a 4 felevböl egy felev matek az CSAK valszäm a BME-n...gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni!!!
2011. febr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Keress egy magántanárt.

Én sem értettem belőle semmit az órán, utána elmagyarázta egy magántanár, gyakoroltunk jó sokat és teljesen ráállt az agyam.

Mázlim volt, mert a tavalyi érettségi tele volt kombinatorikával meg valószínűség-számítással. Legalább 15%-ot buktam volna, ha nem értem meg. :)

2011. febr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Ja, és én többször buktam matekból, mégis meg tudtam érteni. Szóval neked is menni fog.
2011. febr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!