Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok memoritereket,...

Miért nem tudok memoritereket, verseket megjegyezni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom megtanulni őket. Legutóbb például egy héten keresztül napi 2 órában tanultam Ady verseket, majd irodalomon fel tudom mondani őket pár hibával 2-esre, 3-asra. Mostanra már nem is emlékszem rájuk, maximum az első versszakokra. Egyébként szerintem jó felfogásom van, jó tanulmányi eredményeim, de viszont nem szoktam itthon tanulni, az órákon szoktam figyelni, esetleg szünetekben átnézni az anyagot. Összefügg talán? Herótom van a bemagolásos módszertől.
2011. febr. 22. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:

amiket leírtál teljes mértékben illik rám is.

Nekem Asperger-szindrómám van, amit 2 éve állapítottak meg nálam. 21 vagyok. ez nem jelenti, h őrült vok, sőt a legtöbbször átlagon felüli intelligenciával jár (nálam is..)


mennyire megy nehezen hallás után visszaadni egy szöveget?

ha olvasol vmit össze tudod foglalni röviden?

nem tudok többet rólad, szóval nem 100%, de ezek eléggé jellemző dolgok Asperger-szindrómára.

2011. febr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez a hallás utáni szövegvisszaadás aktuális kérdés, mivel különangolon magnózásnál (persze, tudom, mégiscsak egy idegennyelv) nehezen megy, persze megérteni megértem. Általánosságban elmondható rólam, hogy nem tudok rizsázni, ha egy adott dologról kell beszélnem, pl. filmek, könyvek, de az érettségi szóbelitől is előre félek.


Az Asperger-szindróma után többször utánanéztem, csak aztán egyszer le lettem oltva, hogy manapság mindenki aspergeresnek hiszi magát. De több tünete illik rám, érzelmileg "egy autista szintjén állok" a volt barátnőm szerint. :)


Érdemes kivizsgáltatnom? Hol tehetem ezt meg?

2011. febr. 22. 20:39
 3/5 anonim ***** válasza:

igen, nekem is óriási erőfeszítésembe került a nyelvvizsgáknál a hallásértés.. de egyszer próbáld meg egy tökmindegy milyen magyar szöveggel is. vicces lesz.

nem tudsz rizsázni?


rizsázás...hát ja, az szörnyű. ez teljesen jellemző az Aspergerre.

Mindenki annak hiszi magát? Hát én Mo-n még nem találkoztam más diagnosztizált Aspergeressel...te igen?


nálam úgy volt, h egyéb mentális zavarom is volt, és egy pszichológushoz elvitt Anyukám és úgy.

hát jó neked, h legalább valameddig elviselt a barátnőd, engem egy hétnél tovább senki

Ha van még kérdésed privátot nyomj nyugodtan

2011. febr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Írnék, ha tudnék, de nincs beállítva neked.
2011. febr. 23. 21:26
 5/5 anonim ***** válasza:
bocsi, beállítottam
2011. febr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!