Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi vizsgára már késö...

Felvételi vizsgára már késö jelentkezni?

Figyelt kérdés

Azt tervezem hogy májusban felvételizek,

most olvastam az oktatási hivatal hónlapján hogy a jelentkezési határidö február 15 volt :S :(


2011. febr. 21. 23:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Drukkolok! :)


Megtaláltam, amire emlékeztem:

5.6. Az érettségi vizsgára történő jelentkezés az e célra szolgáló jelentkezési lappal történhet. A jelentkezési lapot

5.6.1. május-júniusi vizsgaidőszak esetén február 15-ig,

5.6.2. október-novemberi vizsgaidőszak esetén szeptember 5-ig

lehet benyújtani a vizsgabizottságot működtető intézmény igazgatójához. A jelentkezési határidő elmulasztása esetén igazolási kérelmet a jelentkezési határidő utolsó napjától számított nyolc napon belül lehet előterjeszteni. Az igazolási kérelem benyújtási határideje jogvesztő. A jelentkezési lapon a kötelező vizsgatárgyak mellett fel kell tüntetni a kötelezően és a szabadon választható vizsgatárgyakat, a vizsga szintjét, valamint a vizsga fajtáját.

2011. febr. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Szóval óriási mázlid van, mert a holnapi nap 8.
2011. febr. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim válasza:

az utolsó válaszoló által javasolt igazolási kérelem alapvetően orvosi igazolással működik, másképp nem valószínű (igazolnod kell, hogy betegség korlátozott a jelentkezésben a 15.-ig terjedő pár napban)


ez elég egyszerű, ha találsz egy rendes orvost...


a kérelem kb így néz ki:

Alulírott xy (...cím alatti lakos, anyja neve xy) a tavaszi érettségi vizsgára való jelentkezés késedelmes teljesítésének kimentése érdekében a 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet 12. § 6. bekezdés c) pontja alapján igazolási kérelmet terjesztek elő. A határidő elmulasztásának kimentésére előadni kívánom, hogy betegség (súlyos szövődményekkel járó vírusos megbetegedés) akadályozott ügyem intézésben. Az ezt tanúsító orvosi igazolást kérelmemhez csatoltam.

Kérem, szíveskedjenek mulasztásom igazolását elfogadni és az érettségi vizsgára való jelentkezésemet engedélyezni.


Köszönettel: xy


ezt kell elküldeni az igazolással együtt az Oktatási Hivatalnak, és a probléma meg is van oldva

2011. febr. 22. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
ja és holnap van a határidő, úgyhogy érdemes igyekezni és mindehhez hozzácsatolni a kitöltött jelentkezési lapot a csekkel együtt...
2011. febr. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

azt mondták, mert hogy külföldön élek nincs lehetöség a határidö után jelentkezni, ha magyarországon élnék mondta hogy beküldhetném azt amiröl itt írtatok...


Köszönöm minden segítséget, de sajnos úgy látszik ha nincs nagy szerencsém (és érettségi nélkül is felvesznek) akkor még egy évet itthon kell ülnöm, és legközelebb jobban utána nézek a dolgaimnak...

2011. febr. 22. 08:09
 26/32 anonim ***** válasza:

Hát, sajnálom...

De ősszel is van érettségi, és februárban indulnak keresztféléves képzések az egyetemen, ha olyan szakot néztél ki, ami februárban is indul, akkor csak fél évet kell otthon lenned.

2011. febr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem tudom, hogy hol van ez leírva, hogy külföldön élő magyar állampolgár nem nyújthat be ilyen kérelmet, mert én sehol sem látom....
2011. febr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel őket megint és legyél rámenősebb, sehol nem írják, hogy magyarországi lakcímmel kell rendelkezni!
2011. febr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

hát igen, néztem a ponthatárokat,

tanulmányi + érettségi, ha jól értem nekem csak tanulmányim van, itt nincs úgy érettségi mint magyarországon...

Ezen kivül van egy nyelvvizsgám...


Itt viszont írják hogy :

A határon túli magyarok nem szerepelnek a statisztikában.

2011. febr. 22. 08:36
 30/32 A kérdező kommentje:
na, hívtam megint, mondtam hogy rendelkezek magyar lakcimmel, mert hát rendelkezzem. Próbált nekem segíteni a nö, de az a baj hogy személyesen kell benyújtani még ma, hogy hát akkor is ha ráülnék egy gépre nem hisszem leérnék, és a megfelelö helyre beszaladnék és a lapokat kitölteném meg még mindent mondjuk 4 óra elött...
2011. febr. 22. 08:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!