Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a jobb jogi egyetem az...

Melyik a jobb jogi egyetem az ELTE vagy a SzTE?

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztos benne, hogy felvesznek az ELTE-re, viszont szeretném tudni, hogy ha csak a SzTE-re jutok be, nagy hátrányba vagyok-e egy ELTE-shez képest.
2011. febr. 20. 20:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
40%

Na azért én az ELTE védelmére kélnék. Ez nem igaz, hogy az SZTE-n lenne a legjobb biológia képzés. Ez téves!!!!

Én úgy utálom az eltét ahogy lehet, de már másod éves vagyok biológia szakon.

Iszonyatosan sok kutatás és fejlesztés folyik az elte természettudományi karán. Állandóan tőlünk hívják meg a tanárokat előadást tartani nemzetköz konferenciákra, hírműsorokba és egyéb helyekre(higgyétek el nem a"hírnév" miatt). Hol van ettől az SZTE??? Nem mondom hogy az ehhez képest bakfiggy, de fel tudja velünk venni a versenyt. De ma igen is a legerősebb biológia képzés az ELTÉ-n van!

2011. febr. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
52%

"sőt most adtam be egy másik képzésre mert nem fogok 8-10 évet tanulgatni amikor nekem családalapításra is kell gondolnm!"

Mégis, mondj már egy olyan képzést, ami 8-10 évig tart! Én még ilyenről nem is hallottam :D A családalapítás pedig biztos nagyon sürgős...


Az meg csak a saját hülyeséged, hogy elkezdtél valamit úgy, hogy nem voltál tisztában azzal, mit vállalsz. Csak majd ne lepődj meg, ha ez a másik képzés is csalódást fog okozni, és ezt is abbahagyod.


"mert amíg te itt nyomorgsz én több ezer eurót fogok megkeresni havonta"

Ez is egy tipikus közhely... Persze, lehet sokat keresni külföldön (sőt belföldön is), de ahhoz valamit fel is kell mutatni.


A stílusodból, érvelőképességedből, meg a helyesírásod egyébként el sem tudom képzelni, hogy valaha is jogi képzésben vettél részt, sőt, hogy egyáltalán felsőoktatásban...

2011. febr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
25%
Utólag is elnézést, egy -ból lemaradt...
2011. febr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
63%

nah itt buktál meg igen 8-10 év...mert eleve 5 éves a képzés, de egy sima jogi diplomával kitörölheted a segged, szó szerint...ugye +3 év a szakvizsgáig...plussz ha nem csak ügyvéd akarsz lenni, mert ugyebár eléggé telített akkor bizony vár még szakvizsga! Legalábbis én így terveztem! Csak miután én lány vagyok mondjuk szülni nem igazán 30 felett szeretnék...ennyi

és nagy tévedésben vagy ha azt hiszed, hogy itthon meg lehet keresni annyit, mint nyugaton!

és nem éppen izgat, hogy itt, hogy írok, de világíts már rá arra a nagy helytelenségekre....

2011. febr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
23%
arról nem is beszélve, hogy továbbra is lököd a hülyeséged...nézz már magadba! egy nem is ismersz, azt sem tudod milyen vagyok, mit csinálok, mim van...így nem szoktunk pálcát törni senki felett...és ez is minősít, hogy milyen ember is vagy valójában! Eleve minek kelett belém kötni? Tipikus az a gyak.hu-s vagy aki csak azért van itt, hogy másba belekössön és ezen szórakozol...primitív!!!!
2011. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy jogi diplomával már el lehet kezdeni dolgozni. A többit lehet utána csinálni. Egyébként sok olyan szak van, ahol szintén ilyen hosszúra nyúlhat a dolog, tehát nem tudom, mit találtál, ami annyira jó, hogy újonnan kezdve kevesebb időt kell vele tölteni, mint már egy megkezdett képzés befejezésére.

De még mindig nem értem, hogy ha neked ez így nem tetszik, akkor miért vágtál bele. Nyilván ezek a dolgok nem közben derültek ki, és most elpazaroltál x félévet az életedből (és az állami félévekből is, ha olyanra jártál).


Persze, lehet külföldön többet keresni, de azt ne várd, hogy kimész valamilyen diplomával, és hozzád vágják a több ezer eurót. Annyira nem nagy szám ott az élet, a pénzért ott is meg kell dolgozni. És igenis egy jó szakember itthon is kereshet annyit, hogy ne csak nyomorogjon (ahogy írtad).


Amúgy nekem csak az a problémám, hogy ilyen stílusban reagálsz a másiknak, meg amúgy is csak ócsárolod az ELTE-t (amihez nekem egyébként semmi közöm, tehát nem akarom védeni, de ez azért sok). Amúgy nem is ugyanaz vagyok, akivel elkezdtél vitázni, de ezt már nem tudtam szó nélkül tűrni. Szerintem a dolgokat normálisan is meg lehetne beszélni.

2011. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
26%

SZTE!!!!! Az ELTE már csak névileg van bent a köztudatban de már rég nem a régi..tapasztalat!!! nekem tanárom mondta, hogy jobbak a dogink mint az ELTEseknek, mert mind2 helyen tanít!!!

De mások is mondták már!!!!


ebben mi a nagy gyalázat? kérdezem? a jogi szakkal ez így van! de keressetek rá akár itt is akár a neten bhol! ebben semmi nincs. Nem szídtam, semmi!

A családom kint él és nem úgy megyek ki, hogy na kimegyek megpróbálom lesz ami lesz...egyértelmű ha így lenne nem mennék...azért maradtam itthon mert a párom nyomozó és őt ide köti a munkája, de elvégez egy civilt és ő is kijön...eleve ha ő nem lett vna nem is ide járok egyetemre, hanem kintre....és azért is váltok mert szüksége van rám a családomnak és hogy takarítani v. hasonló dolgot kelljen csinálnom elvégzem azt a szakot amivel eltudok kint helyezkedni 3 éves alap, 2. évtl meg neki állok egy másiknak is... így 2 alapom lesz + 3-4 nyelven fogok addigra beszélni...amből kettő szakmaival bővített...eleve kint minimál bér 1200 euro körül mozog ennél csak többet kereshetek, ugyh ha minden úgy alakul, mert elvileg úgy, de ki tudja mi lesz 4 év múlva, akkor minden sima ügy "csak" a tanulást kell nyomni! és mivel határozott elveim, elképzeléseim vannak sikerülni is fog!

Köszi a kritikát megpróbálok tanulni belőle!

2011. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
igen meg lehetne beszélni normálisan csak nem én kezdtem el a másiknak beszólogatni...és egyértelmű, hogy ilyeneket nekem ne írjon senki amikor hozzá egy rossz szót se 'szóltam'
2011. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 59%-os. Látom, még két számot sem tudsz megkülönböztetni, aki 79%-ban hasznos válaszokat ad, az egy más személy.

Én vagyok a "80%-os", tudod a 79 egy hetesből és egy kilencesből áll, a 80 pedig egy nyolcasból és egy nullából.

Szidhatod a helyesírásomat, nem nagyon volt benne hiba, most átolvasva talán csak egy vessző hiba van, ellentétben veled, aki halmozza az írásjeleket, mint egy hülye.

"vedd a fáratságot" Ez mi? Fáratság? Te jó Isten... Jó hogy elmentél a jogi pályáról, sok sikered nem lett volna az tény.

Mentalitásod üt:

"eddig egy érvet nem írtál... ellentétben veled nekem vannak de nem fogom a szádba rágni"

Te kezdted el szidni az ELTE-t mindenféle bizonyíték és érv nélkül. Tudod, a jogban ez úgy működik, hogy AKI állít valamit, az bizonyítja. Vélhetőleg tanultál római jogot, ahol majdnem szó szerint így van: "a bizonyítás terhe arra hárult, aki állított valamit" Legis actios és formuláris eljárás, de ez még manapság is így van.

Aztán jössz azzal, hogy ÉN nézzek utána a te érveidnek meg bizonyítékoknak. Szépen nézünk ki, ezek szerint te tényleg nem tanultál ott semmit. :) Mondd ezt egy bíróságnak, hogy nézzenek önök utána valaminek. :))

Én most linkelek valamit, tessék:

[link]


További sok sikert az életben, fogyatékosokkal tényleg nem akarok én vitázni, sajnos ez a mai rendszer hibája, hogy minden hülyét felvesznek...

2011. febr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit offolok.Amit itt ketten (vagy ki tudja hányan) műveltek ezek a jóemberek, az már nevetséges.Nem olvastam el az összes kommentet, de elég volt az első egy-kettő és simán rájöhet az ember miért hiszik azt, hogy a jogászok(joghallgatók) egy beképzelt majmok. Elárulom nem minden az egyetem. Van egy pár ismerősöm, aki levelezőn végzett,nem is a legjobb eredménnyel.Sok közülük önkormányzatnál dolgozik jogtanácsosként és porig alázza a "nagy" ügyvédeket, mert a hülye bemagolta ám az egész Ptk-t, de nem tudja ráhúzni az adott tényállásra:)

Na mindegy lényeg, hogy a szakvizsga és talán ami utána jön, a való élet az, ami meghatározza, hogy kiből milyen jó lesz a tárgyalóterembe.

De hülyékkel nem éri meg vitázni, mert lesülyedsz a szintjükre, ahol könnyedén elvernek a rutinjukkal.

2011. febr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!