Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tananyag az irodalom?

Miért tananyag az irodalom?

Figyelt kérdés
Gondoljátok el, a szépirodalomnak nincsen semmi értelme ! A középkorban a gazdag arisztokrácia találta ki saját szórakoztatására. Akkor még nem volt internet meg tv és mivel nem dolgoztak mint a parasztok és volt pénzük hogy saját jókedvüket megteremtsék, így megteremtették a szépirodalmat. Mára az egésznek semmi értelme nincsen, csodálkozom is hogy iskolában tanítják :D. Többet lehet tanulni az életről a filmekből. Kb olyan mint ma egy 1995-ös pc-s játékot nyomnai
2011. febr. 18. 01:43
1 2 3
 21/25 anonim válasza:

Én nem szeretek olvasni , sőt utálom , de vannak oan napjaim mikor már unom gépezést és hozáfogok olvasni ... :D Hogy miért ha egyszer utálom ? Mert remek időtöltés :)

Am ha Matrix naon érdekel az i s megvan könyvben

2011. febr. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"Ha téged nem érdekel az irodalom, az a te dolgod. Maradj csak meg a szép kis kretén világodban, kockulj egész nap, amúgyis kevés a szakmunkás manapság..."

Ez mennyire szar látásmód. Szerinted aki nincs oda az irodalmi művekért, meg nem rajong az értelmetlen középiskolai irodalomért, az csak egy kretén, akiből csak szakmunkás lehet? Hol élsz te, könyörgöm? Attól, hogy a jogra kötelező a magyar érettségi, nem minden egyetemre az.

És hidd el, meg lehet élni anélkül, hogy 100%-os irodalom érettségim lenne, ezt tapasztalatból mondom... Egyébként neked van pl. kémia érettségid? Szereted a kémiát, vagy egyéb természettudományos tárgyakat? Ha nem, és én erre azt mondanám, hogy egy kretén vagy, akiből csak egy seggelős jogász lehet, akkor ahhoz mit szólnál? Legyél szíves leszállni a magas lóról.

2011. febr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Idéznék a hozzászólásomból, szövegértés fejlesztéséért sem árt olvasni sokat:

" Látod, ezért kellene tanulnod, hogy értelmesen tudj vitázni, cáfolni, megerősíteni, bizonyítani, nem marhaságokat beszélni. "

Nem kell imádni az irodalmat, én se szerettem soha, ellenben van néhány mű, amit nagyra tartok.

Nincs 100%-os magyar érettségim, aki a magyarra alapozza az életét, mert imádja, az jogon nem fog sokáig élni, az tuti.

Nem az irodalmat kell tudni, hanem GONDOLKODNI kell tudni. Többek között ez is arra tanít, mint a matematika, vagy bármi más tantárgy.

Aki ilyen marhaságot ír, hogy a mátrixban több az üzenet, mint az egész egyetemes irodalomban, arra nem tudok mást mondani, egyszerűen kretén, feljebb kifejtettem, hogy miért. Látszik ennyire tud gondolkodni.

Amúgy ez az egész kérdés egy vicc, egyszerű provokálásnak tűnik, semmi több.

2011. febr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 wap93 válasza:
Nekem erről az a véleményem hogy szomorú, hogy az irodalom, nyelvtan kötelező érettségi tantárgy, de a biológia ami magát az életet, a mi életünket magyarázza, vagy a születés csodáját nem az. Szóval az jó, hogy frissen érettségizett Tót Ottó tudja ki volt Kosztolányi meg, hogy miket írt de nem tudja, ő maga hogyan lett. Ez szerintem szomorú.
2012. nov. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Utolsó, hogyne tudná már, ez a téma pont érdekli az adott célközönséget (kb. 16-17 éves korban tanulják részletesebben), minimum azért, hogy jókat vigyorogjanak, ha meglátnak egy kukit a bioszkönyvben. Tök mindegy, vagy így vagy úgy úgyis rájuk ragad az óráról.
2012. nov. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!