Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki aki keni-vágja a...

Valaki aki keni-vágja a párhuzamos képzéseket az egyetemen, a párhuzamos képzés pontosan hogy működik?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnék csinálni, hogy mondjuk jelentkezem szeptembertől (most végzős vagyok) kommunikáció és médiatudomány szakra, majd 3. félévtől minorba felveszem az ének-zenét. De mivel az ének egy pedagógiai képzés, ott 2 szakra van szükségem ahhoz hogy a mesterképzést sikeresen elvégezhessem. Ha én nem médiát szeretném a második tárgynak, hanem valami mást, akkor azt is megtehetem hogy az énekkel párhuzamosan egyszerre felveszem a matematikát? Jó, kissé durván hangzik, és lehet hogy sok lesz... De el akarom végezni. Mesterképzésre tudnék mindegyikből továbbmenni? Így lehet párhuzamos képzésben részt venni egyetemen? :D
2011. febr. 12. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindegyikbol mehetsz tovabb tanari mesterkepzesre, ha elvegzed az alapszakokat (vagy valamelyiket minorban).

Viszont ha mar felvetted az enek-zenet minorban, akkor mar tobb minort nem lehet felvenni, tehat ha meg matekot is tanulni szeretnel mellette, ujra kell felvetelizned a matek alapszakra.

Meg lehet ezt igy csinalni, de hat mint irtad eleg nehez lehet, es eleg sok tantargyad lesz egyszerre. De ha birod akkor hajra es sok sikert!

2011. febr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Király! :D Köszi szépen. Akkor ha utána alapszakként felveszem az éneket és ahhoz a minor az úgy rendben lesz? Van egyáltalán olyan, aki így végzi az egyetemet?
2011. febr. 12. 11:03
 3/7 anonim ***** válasza:

elozo vagyok:

igen, ugy is lehet hogy eloszor elkezded a media alapszakot, majd jovo evben felvetelizel az enek alapszakra, ahol felveszed a matekot minorban.

2011. febr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
de azt vágod, hogy ha már lesz egy diplomád, akkor a többi alapszakért mind fizetned kell?
2011. febr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül. A felvételi tájékoztatóban ez áll:

"A felsőoktatási törvény lehetővé teszi azt, hogy a hallgató egyszerre több intézménybe, vagy egy intézményen belül több szakra járjon. Ez a párhuzamos képzés.

Arra is lehetőség van - megfelelő jogosultsági feltételek szerint -, hogy a jelentkező - amennyiben felvételt nyer - mindkét intézményben, illetve szakon államilag támogatott formában tanuljon. Ezt úgy lehet megtenni, ha két különböző felvételi időszakban jelentkezik és nyer felvételt, valamint ha a hallgató azt a képzést, ahová másodikként felvételt nyert, legkésőbb az első szakon megkezdett tanulmányai 3. félévében szintén megkezdi. Továbbá ebben az esetben a két képzésben folytatott tanulmányok egy féléve csak egy félévnek számít a lehetséges 12 államilag támogatott félévből."

2011. febr. 12. 12:15
 6/7 A kérdező kommentje:
de mivel az alapszak 120 kredites, a minor 50 (ha jól olvastam), akkor ezzel nem esek ki a maximális kreditből?
2011. febr. 12. 12:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem a kredit számít, csak a 12 félév.
2011. febr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!