Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az ELTE jogi karán milyenek a...

Az ELTE jogi karán milyenek a tanárok?

Figyelt kérdés
Ill. érdekelne az oktatás színvonala is.
2011. febr. 9. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak jo tanarok akik jol oktatnak es vizsgaztatnak. Azonban a tanarok tobbsege velemenyem szerint nem tul hallgatobarat es neha szinte lehetetleneket kovetelnek a vizsgakon.

En azt tudom javasolni neked, hogy csak akkor valaszd ezt a szakot, ha valoban erdekel a jog , magas a turokepesseged, es vagy fotomemoriaval rendelkezel, vagy fel vagy arra keszulve hogy nagyon sokat kell magolni.

2011. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én odajárok 4 éve. A tanárok 80 százaléka csak követel és nem tanít. Vizsgázni nem kerülhetsz olyanhoz, aki év közben tanított, tehát teljesen ismeretlen emberekhez kerülsz. Ez persze lehet jó is, rossz is. Nagyon kevés a kifejezetten jó tanár, eddig talán 3 találkoztam. Az oktatás színvonala nagyjából annyi, hogy követelnek vizsgán. A fontos tárgyakból nincsen gyakorlati óra, csak előadás, azok pedig nem kifejezetten segítik a tananyag mélyebb elsajátítását. Szerencsére elkezdtem egy másik egyetemet, össze sem tudom hasonlítani... Teljesen más. Sokkal jobb, és nagyobb lelkesedéssel járok oda. Ez szintén egy neves egyetem, és ellentétben az ELTÉvel, ennek nemcsak "neve" van. Mert az ELTE csak addig ELTE amíg követelni kell, ha oktatni akkor már sajnos nem nyújtja a színvonalat.


Mindenesetre sok sikert!

2011. febr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És mit tudnátok javasolni helyette? (Nagyon Pestre szeretnék menni.)
2011. febr. 10. 15:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem akarlak lebeszélni, én is nagyon ide akartam jönni. Meg Pestre...Most már a hátam közepére nem kívánom sem a várost, sem az egyetemet :)Nagyon jól gondold át, hogy mennyire szeretnéd ezt, mert kb. 5x annyi lelkierő kell hozzá majd :) Pázmányról sem hallottam túl jókat, talán Pécs még nem rossz. Pécsen sztem még albérlet meg minden egyéb szempontjából is jobban jössz ki. Ilyet, hogy Győr, Debrecen, Miskolc nem mondanék...

De gondold át a következőket is:

-5-6év az egyetem

-utána 3 év a szakvizsga

- amíg a többi ismerősöd(közgázos,mérnök stb) jól fogják magukat érezni, ez az egyetem nagyon nem erről fog szólni.-

-amíg egy közgázos majd csinál 5.3-as átlagot, és kap érte 42 000 ösztöndíjat, addig Te kapsz jó esetben 4.6 felett 20 000, de 4.6 felett elég kevesen vannak.

-nyelvet csak magadtól tudsz tanulni, nem fognak kényszeríteni szaknyelvre

-egy bscn végzel 3.5 év alatt, itt pedig amit már említettem 5/6+3 év alatt.

-amíg a többi ismerős kezdőként keres majd min.150 000-et a jogászok fogalmazóként vagy bojtárnék minimálbér körül, és örülnek ha van vmi meló, ahol nem nekik kell fizetni azért, hogy bojtárkodjanak.

-hogy jót is mondjak: lesz egy dr. a neved előtt!!! és ha ezt a diplomát kiegészíted egy gazdaságival, az szuper lesz.


Mindent összevetve, ha most kezdeném így csinálnám:

Elkezdenék nappalin egy közgázos szakot, a harmadik fél évben felvételiznék jogra, nappalira, vagy inkább levelezőre.

Szóval ezt neked kell tudni, hogy mennyi "időd" van ezzel foglalkozni. Lassan érik be a diploma, de persze értékes lesz, csak győzze kivárni az ember.


Remélem segítettem! Ha kérdésed van még szívesen válaszolok.

2011. febr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!