Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jár valaki a CEU-ba? Vagy tud...

Jár valaki a CEU-ba? Vagy tud róla valamit? (central european university)

Figyelt kérdés
ez valami új egyetem azthiszem. tud róla valaki valamit? Mik a követelmények illetve milyen lehetőségek vannak, miket lehet tanuli?
2011. febr. 7. 18:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem új egyetem, magánkézben van, tehát nem állami intázmény.

Bekerülni nagyon nehéz, nem sok embert vesznek fel. Általában második MA-nak (ill MSC-nek) vagy PhD-zni ajánlják maguk az ott oktatók is. Kiváló angol nyelvtudás kell, hiszen az oktatás nyelve az angol (jelentkezéshez TOEFL, IELTS vagy Cmabridge nyelvvizsgát kérnek). Tesztelik az íráskészséget is, van szóbeli elbeszélgetés is úgy tudom. A már megszerzett diploma eredményét is nézik, csatolni kell elismert oktatók ajánlólevelét, publikációs jegyzéket stb., és ezek nagy súlyban számítanak.

Ebyébként nagyon multikulti a hangulata az egyetemnek, 65országból vannak diákok. A tandíj 1,6millió félévente, de jó esetben lehet kapni ösztöndíjat, ami fedezi ezt.

Hogy miket lehet tanulni náluk, azt meg megtalálod a honlapjukon.

2011. febr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!