Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány évesen hagyhatom ott az...

Hány évesen hagyhatom ott az iskolát? Ugy hogy befejeztem a tanulást és nem kérek többet belőle? Mert már a francnak van kedve járni

Figyelt kérdés
egyébként középiskoláról van szó
2011. febr. 6. 21:51
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Figyelj! Azt az évet még mindenképpen végig kell járnod, amelyikben betöltöd a 18-at.- A fiam pl. szept. 3-án volt 18 éves, mégis tanköteles még. 16 éves korodban meg talán nem ezen kellene járni az agyadnak! Ha túl nehéznek tartod a sulit,menj másikba, amit képes vagy elvégezni! Mi? Venni akarod talán az érettségit? Nem eszik ám olyan forrón a kását....
2011. febr. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Márciusban leszel 18 éves, akkor az azt jelenti, hogy azt a tanévet még végig kell járnod - vagyis nem, nem tudsz 17 éves korodban kimaradni. A 18 év NEM azt jelenti, hogy 17 múlt.

Fejezd be az iskolát, rádfér még egy kis tanulás. Legalább esélyed lesz vinni valamire az életben.

2011. febr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
megköszönöm mindenkinek a választ de nem arra kellett válaszolnotok,hogy nekem mi a jó hanem ami valójában is a kérdés volt...ennyit erröl
2011. febr. 7. 20:50
 34/39 anonim ***** válasza:
Tudod ha valaki 3 oldalon keresztül sem fogja föl a választ amit egyébként már a legelső hozzászólásnál megkapott, akkor szerintem indokoltak a jó tanácsok.
2011. febr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
jó!! én megértettem szerintem már nem kell túlragozni
2011. febr. 7. 21:01
 36/39 anonim válasza:
0%
16 éves korodig vagy tanköteles! Az az 10. osztály végéig!
2011. febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
nah most már mindenki mást mond?:/
2011. febr. 8. 15:54
 38/39 anonim ***** válasza:

Azt hiszem elég egyértelműen megkaptad már a választ, alátámasztva linkekkel, hivatalos intézmény honlapjáról, értelmezték is neked.

Persze belinkelhetnék konkrét joghelyet is, de a fentiek alapján az a gyanúm, hogy ha egy egyszerű számot (miszerint 18; továbbá tanév vége) nem vagy képes értelmezni, akkor a jogszabály szövege semmi hasznodra nem lenne.

Ha gondolod ne járj be az iskolába (bár igencsak rád férne...), legfeljebb feljelentik a szüleidet. Ugyanis az iskolának ez hivatalból kötelessége abban az esetben.

2011. febr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

A 16 éves korig tartó tankötelezettség már a múlt. Szerintem is kaptál választ a kérdésedre, de ha nem volt elég, akkor tessék:

A törvény 18 éves korodig kötelez arra, hogy iskolába járj. Nem 17 és fél, nem betöltött 17, hanem 18.

Vagyis ha márciusban leszel 17, akkor értelemszerűen jövő év júniusában hagyhatod ott az iskolát. Ennyi.

2011. febr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!