Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az egyetem és...

Mi a különbség az egyetem és a fő iskola közöt?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

törvényileg meg vannak határozva a követelmények (hány diákra jut egy oktató, milyen tudományos fokozatú oktatók vannak, stb.) , hogy mit kell teljesítenie egy főiskolának, és mit egy egyetemnek, hogy főiskola vagy egyetem lehessen. Az egyetemnek többet kell, szóval ott erőteljesebb tudományos háttér van megkövetelve.

Az egyetem ezért indíthat olyan képzéseket, amiket főiskola nem (a mostani rendszerben jellemzően mesterképzéseket meg doktori iskolákat).

A régi rendszerben, amikor még egymástól teljesen külön ment a főiskolai és az egyetemi képzés, akkor az egyetem adta az általában 5éves, mélyebb, elméletibb képzést, amivel komolyabb elméleti szakembereket, akár tudósokat, kutatókat képeztek, a főiskola meg az általában 3 éves, gyakorlatibb képzést, tehát hogy mondjuk egy példát mondjak, a gazdasági elemző egyetemi képzés volt, a könyvelő meg főiskolai.

2011. febr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
24%
a neve.
2011. febr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
38%
első diplomádig semmi :)
2011. febr. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!