Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosin ugye van boncolás....

Orvosin ugye van boncolás. Csak nézni kell vagy majd csinálni is?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 20:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
Csinálni is kell.
2011. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mintegy 2 éven keresztül heti 2-szer.:-))
2011. febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ugyanannyira, mint a boncmesternek?
2011. febr. 4. 21:05
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem.A boncmesterek friss hullán állapítják meg a halál okát.

A tanulók formalinos 1 db hullát boncolnak 2 évig. Szétszedik izmokra,idegekre,erekre,belső szervekre.

2011. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A diákok nem boncolnak, hanem preparálnak, nem ugyanaz a két dolog. Formalinnal tartósított 8szóval 1,5-2 éves vagy több) testrészeket, esetenként egész testeket (ezeken ált. több csoport osztozik) kapnak a hallgatók. Pl. le kell szedni a bőrt, eltávolítani a zsírt, elkülöníteni az izmokat, láthatóvá tenni az idegeket, ereket, ilyesmik. Általában (legalábbis Pesten biztosan) a szigorlathoz vizsgapreparátumot is kell készíteni, egy adott területet kell kipreparálni, melyre jegyet kapsz.
2011. febr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, és annyit tennék hozzá, hogy itt mindig több ember dolgozik egy adott részen, nem egyedül, mint egy boncmester.
2011. febr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előzőt kiegészíteném azzal, hogy ez amit leírt elsősorban a SOTÉ-ra igaz. Nekünk Pécsen másfél éven át van anatómia gyakorlatunk. Ezek keretében a csoport elhasznál egy egész tetemet. Nálunk kevésbé használnak szeparált testrészeket, mert a viszonylag kis létszámú csoportok miatt mindenki hozzáfér a tetemhez. Aki akar az boncolhat órán is, valamint vannak külön felvehető bonckurzusok is. Aki nem akar annak nem kötelező boncolni (habár én személy szerint szeretek), de nagyon erősen ajánlott. A tetemmel mindenesetre érdemes szoros ismeretséget kötni, mivel a vizsga része az ún. tetemséta ami abból áll, hogy meg kell mutatni bizonyos képleteket a tetemen.
2011. febr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

" A tetemmel mindenesetre érdemes szoros ismeretséget kötni,"


:D. Szevasz, Józsi vagyok téged, hogy hívnak? ..... Jó veled beszélgetni :D.

2011. febr. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, amit írtam az tényleg a SOTE-ra vonatkozik, elfelejtettem odaírni:)
2011. febr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


SOTE-ra készülök. :)

2011. febr. 5. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!