Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elég lesz ez így orvosira?...

Elég lesz ez így orvosira? (pontok)

Figyelt kérdés

Mivel még nem érettségiztem, nyilván nem 100%, hogy ilyen lesz az eredményem, de kb. erre számítok.


Középiskolai eredmények(utolsó előtti és utolsó év végi eredmény):

magyar irodalom 5,5

magyar nyelv 5,5

töri 5,5

matek 4,4

német 5,5

földrajz 5,5


Érettségi eredmények:

magyar ny. és ir. kb. 90% (5)

töri 90-95% (5)

matek 75-80% (4)

német kb. 90% (5)

biosz emelt 85-95% (5)

kémia közép kb. 90% (5)


+pontok: 40 pont(érettségi) + középfokú nyv.(/pill. 28 pont)


Felvi úgy kalkulálta, hogy 444 pont. Vagyis Sote-ra pont becsúsznék ezzel az eredménnyel, vmelyik vidékire meg pláne, persze jövőre sajnos valamelyest változni fognak a pontok és ponthatárok.

Ami érdekelne, hogy nem baj, ha nincs két középfokú nyelvvizsgám, vagy egy felsőfokú?

Mert én azon parázom, hogy egy csomó felvételizőnek jobb eredményei lesznek ennél, és akkor mondjuk nem jutok be, csak max. költségtérítésesre, de arra soha nem lenne pénzem.

Köszi, ha valaki elolvassa és válaszol:))


2011. jan. 28. 21:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

De ha azokat számoljuk amiket te "minimumként" megadtál, már csak 426.

De ha így sikerülnek, akkor szerintem vmelyik orvosira biztosan bejutsz.

Ilyen magas ponthatároknál már nem változnak lényegesen...ha megnézed az elmúlt éveket, csak pár ponttal csökkent/nőtt.

Nem fog 10-15 pontot ugrani.

2011. jan. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A minimumot úgy adtam meg, hogy eléggé lehúztam magam:) Szóval annál tuti jobb lesz. A magyar, a töri, a biosz és a kémia tuti siker lesz, a matek meg (talán) a német nem annyira, de mivel egész nyáron németezni és matekozni fogok (mindkettőből szeretnék előrehozottat tenni), abból is jó eséllyel elérem a jobb pontokat.
2011. jan. 28. 21:35
 3/12 A kérdező kommentje:
*elérhetem a jobb pontokat.
2011. jan. 28. 21:35
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát a magabiztosság fél siker:):D
2011. jan. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ugye?xD Amúgy hidd, el nagyon pesszimista vagyok és rengeteget parázok sajnos:S
2011. jan. 28. 22:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem rosszindulatból mondtam:)
2011. jan. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam:)
2011. jan. 28. 22:44
 8/12 anonim válasza:
75%

Szia! Nekem felsőfokú nyelvvizsgám volt, meg emelteztem is, a jegyeim nagyon jók voltak (talán egy négyesem volt, ha jól emlékszem), az eredményeim is nagyon jók. Egy kivétellel: a kémia érettségim négyes lett, nem kevés tanulással. (Nagyon szigorú volt a tanárnőnk, nem is éreztem igazságosnak a dolgot)


Lényeg, hogy az előző évi pontszámok alapján felvettek volna SE-FOK-ra, de már akkor éreztem, hogy nőni fog a ponthatár. Bizony nőtt, nem is keveset. Már nem emlékszem pontosan, de nagyjából olyan 10 pontot. (Hát igen...)


Szóval a kémia érettségimen múlt az egész. Most másodéves vagyok Debrecenben :)


Csak annyit akarok ezzel mondani, hogy tanulj amennyit csak bírsz, de tényleg!! És én a helyedben beírnám valamelyik (akár mindegyik) vidékit is. Bevallom nekem ez volt életem egyik legjobb döntése (hogy nem próbáltam meg újra a felvételit, hanem elkezdtem itt!)


Sok sikert :)

2011. jan. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 csakegypali ***** válasza:

Nah Kedves Kérdező!

Végül elérted amit szerettél volna?:)

2014. júl. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
El, épp álmatlanság gyötör a pár óra múlva kezdődő élettan szigorlat miatt :D :(
2014. júl. 2. 02:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!