Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Téged hogy vettek fel orvosira?

Téged hogy vettek fel orvosira?

Figyelt kérdés

Úgy értem, miből érettségiztél, milyen szinten és milyen plusz pontjaid voltak.

Én úgy terveztem, hogy nyáron leteszem a német középfokút, októberben előrehozott német és kémia középszintű érettségit csinálok, meg év végén egy emelt bioszt. Az alaptantárgyakkal szerintem nem lesz gond, talán a matekot is kihozom egy erős 4-esre, gyenge 5-ösre.

Bioszból elég jó vagyok, úgyhogy megpróbálok egy OKTV-t is, talán még be is kerülnék első 30 közé:D(fő az optimizmusxD)

Szerintetek így lenne esélyem állami támogatottként bejutni valamelyik orvosira? Vagy muszáj lenne vagy:

-még egy középfokú nyelvvizsga

-németből közép helyett egy felsőfokú inkább

-kémiából is egy emelt szintű érettségi

(a 3 közül valamelyik).

Az a baj, hogy nyelvek terén nem vagyok egy zseni:S Kémiából amúgy is mindenképp megpróbálnék 12. végén egy emeltszintű érettségivel, max. nem sikerül.


2011. jan. 24. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Emelt biosz, közép fizika, mindkettő 80% felett (fizikából sosem voltam zseni:D), többi tárgy átlaga 90% körül, két középfokú nyelvvizsga. Szerintem a legegyszerűbb (és célszerű) lenne összehozni még egy középnyelvvizsgát, angolt biztos tanulsz, az annyira nem bonyolult, vannak egész könnyű nyelvvizsgák is. Igazából egyetemen tudnád hasznosítani az emelt kémiás tudásod, úgyhogy, ha nem is emeltezel belőle, azért nem árt, ha tudod azt az anyagot is.
2011. jan. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nem, nem tanulok angoltxD Én barom anno dühből olaszt választottam, amivel szenvedek mint a kutya, de inkább hagyjuk:D húh. Hát, abból nem tudom, hogy tudnék akár egy gyenge közepet is megszerezni:S
2011. jan. 25. 18:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!