Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvesznek így az orvosira?

Felvesznek így az orvosira?

Figyelt kérdés

3,9 az átlagom félévkor.Kb így lesz az év végi is.Ha az érettségi olyan 4-re sikerülne minden tantárgyból felvennének:


1.Semmelweis Egyetem budapest

2.Pécsi Tudományegyetem

3.Debreceni Egyetem ?


Mindhárom iskolába általános orvos szakra jelentkeznék.

Nem lesz felsőfokú érettségim,se nyelvvizsgám.


Így felvennének valamelyikbe?


2011. jan. 23. 18:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A felvételi tárgyak orvosin biológia és kémia vagy fizika (kettő választott kell) és egyiknek emeltnek kell lennie. Egészségügyből az érettségit egyáltalán nem veszik ilyen szempontból figyelembe (csak annyira, mint pl. a törit vagy a magyart).


[link]

2011. jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én is egészségügyi suliba jártam és egészségügyi alapismeretekből érettségiztem,de az csak egészségtudományi karra jó,orvosin nem fogadják el.Inkább szerintem ezzel próbálkozz,ha mindenképpen egészségüggyel akarsz foglalkozni,mert ide még esélyed is lenne,hogy felvegyenek.
2011. jan. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy orvosi egyetemre emelt szintű érettségi nélkül nem vesznek fel. Biooszból v. kémia/fizikából muszáj egy emelt szintű érettségi...


Egyébként, a Debreceni Egyetem a legjobb, simán veri a többit... DOTE OLLÉÉÉ!

2011. jún. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!