Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan növelhetném a kitartáso...

Hogyan növelhetném a kitartásomat? (tanulás)

Figyelt kérdés

Elég erős gimibe járok,mindenből követelnek,úgyhogy hozzá vagyok szokva,hogy sokat kell tanulni.Régebben talán nem is adtak fel annyit,de mostanában egyre nehezdik az anyag és a mennyisége is egyre több.A probémám az,hogy mostanában elég sokat stresszelek amiatt,hogy nem tudom megtanulni,mert megijedek a mennyiségtől és hiába állok neki időben,a végére valahogy mindig belekeveredek,van,amikor még sírva is fakadok,pedig tanultam és mégse tudom.Ez főleg akkor okoz problémát,ha valamilyen számonkérés van,és előtte este vagyok így.Van,amikor már nincs is kedvem nekiállni,mert tudom,hogy úgyse vagyok képes megtanulni.Ezért kérem a segítségeteket,hogyan győzhetném le ezt a pánikot,még van időm az egyetemig meg az érettségiig,ahol semmiképpen nem szeretnék így járni.Lehet ennek az érzésnek valami köze a kamaszkorhoz,talán majd kinövöm,mert egy felnőttnek nagyobb a teherbíróképessége és többet is bír tanulni?

A válaszokat előre is köszönöm.


2011. jan. 12. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az idődet jól osztod be, nem létezik, hogy ne tudj rendesen felkészülni. Én se egy utolsó gimibe jártam, adtak fel anyagot rendesen, de nagyon ritkán csúsztam el vagy hanyagoltam inkább az anyagot. Hazaérsz gondolom olyan délután 3-4 körül, ebédelsz ha a suliben nem tetted volna meg és ott van közel5-6 órád tanulni plusz közben egy-egy 20 perces szünet, vacsora stb. Ha tudod, hogy mondjuk egyik napra nincsen sok, de holnapután vagy azután meg nagydoga, előre készíthetsz pl jegyzetet zene mellett, így nem szakadsz meg de haladsz is szépen. Csinálj magadnak napirendet. Hogy néz ki egyáltalán egy napod?

Másrészről meg azért szerintem túl is reagálod kissé, nem a világvége, ha ötös helyett csak négyest kapsz, urambocsá egy-két hármas becsúszik... Azt is vedd észre, mikor kezdesz aggódásból hisztibe átmenni!

2011. jan. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2011. jan. 12. 21:58
 3/4 habibi ***** válasza:
szia, én is szoktam úgy lenni, hogy besokallok és én is néha elpityeredem a könyvek felett. De ösztönzöm magam, mert tudom, ha megtanulom, akkor felvesznek egyetemre és kitanulhatom álmaim szakmáját. Úgy állok mindig neki, hogy ez valami nagyon érdekes dolog, és próbálom fenntartani tanulás végéig az érdeklődésemet. Ha pl. sok képletet kell megtanulnom akkor kitalálok magamnak "játékokat". pl. a fizika képletekre szavakat, mondatokat találok ki (v=s/t- vésőt), a dátumoknál: felírom papírra az összes dátumot és melléje kell írnom, hogy akkor mitörtént, zt addig ismétlem, amíg tökéletesen nem tudom, kémia képletekre (mint glükóz, sztirén..) most olyat találtam ki, hogy kis papírokra ráírtam a képleteket és cetlikre a neveiket és össze kell őket párosítanom.A periódusos rendszert pedig most úgy tanulom, hogy az összes elem vegyjelét kis papírkákra ráírtam, és sorba kell őket raknom . A végén persze leellenőrizem :) tehát mindent meg lehet tanulni, csak meg kell találni a helyes taktikát. Sok kitartást!!
2011. febr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nekem őszintén pont ebből van elegem, a hajtásból, csak minek?? olyan stressz nehezedik ránk. Semmi szabadidő, én is hazajövök állok neki tanulni, és az egész nap ebből áll, én nagyon nem szeretem.
2011. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!