Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nincs meg fele kreditem,...

Ha nincs meg fele kreditem, áttesznek költségtérítésesre?

Figyelt kérdés
Elsőéves, államis vok PE-n, és 25 kredit volt egy félév alatt. Ha nem gyűjtök össze 13-at, áttesznek költségesre(persze ha vállalom a költséget) második félévben?
2011. jan. 12. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
A tavaszi félév végén lesz az átsorolás, és az éves kredit felét kell megszerezni. Tehát még nincs veszve semmi. Hajrá!
2011. jan. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
összz 30 kreditnek kell meglennie egy év után. nem a felvett felének.
2011. jan. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
két félév alatt kell összesen legalább 30!
2011. jan. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az meg a másik, hogy ha államin a fele kreditet nem bírod összeszedni, nem biztos, hogy az az egyetemen a neked való...
2011. jan. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megnyugodtam:) Azért meglesz a fele szerintem, csak aggódós vagyok.. Amúgy tényleg hanyagolom ezt az egyetemet, más terveim vannak. Köszi mégegyszer!
2011. jan. 12. 20:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk, a BME-n egyenesen kirúgnak, ha nincs meg átlagosan 15 kredit a korábbi félévekben. Az átsorolás meg már akkor megtörténik, ha a legrosszabb ösztöndíjindexűek x%-ában benne vagyok, és ez 13 kreditre már elég erősen veszélyes lenne itt.

Nem tudom, ott pontosan hogy van, de szerintem ehhez hasonló, ugyanis a költségtérítésesek várnak az állami helyekre, és elég abszurd lenne, ha az államira lényegesen rosszabb átlagúak járnának, mint a költségtérítésesre.

Az viszont tény, hogy csak két félévente van ilyen átsorolás, szóval a tavaszi félév végéig nem csinálhatnak veled semmit, addig még belehúzhatsz, ha bent akarsz maradni.

Azzal viszont vigyázz, hogy peregnek lefelé az államilag támogatott féléveid. Összesen 12 van alapképzésre, amiből 1-et mindenképp elhasználtál már, valószínűleg a másodikat is el fogod, így ha később újra belekezdenél valamibe, már elvégezni nem tudod államin.

2011. jan. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, kutakodtam kicsit, és találtam egy ilyen jogszabályt: "A 2007/2008-as tanévtől hallgatói jogviszonyt létesítő hallgatók pénzügyi státusza bármely képzési formában két félévre vonatkozik."
2011. jan. 13. 12:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!