Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az Apor Vilmos Főiskolán...

Az Apor Vilmos Főiskolán hogyan kerülhet le valaki állami támogatottról költségtérítésesre?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem szeretnék lekerülni:-) Pont azért szeretném tudni hogy mindent megtehessek azért hogy támogatott maradjak...

Hallottam olyat is hogy 3,6 felett kell legyen az átlag, de olyat is hogy csak a 60 kreditnek kell meglennie 4 félév alatt....


2011. szept. 20. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem oda járok, de nálunk két egymást követő félévben az arra az időre előírt kreditek felét kell megszerezni. De szerintem benne van a tanulmányi és vizsgaszabályzatban.
2011. szept. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Esetleg nézd meg az ottani tanulmányi szabályzatot, ha már - gondolom - odajársz. Mindenhol más a szabályzat. Nálunk aki nem szerez elég kreditet, azt nem áthelyezik költségesre, hanem egyszerűen kirúgják. Ennek ellenére nálunk mindenkit büfészakoznak.
2011. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azzal kezdtem hogy megnéztem a szabályzatot, de abban a felsőoktatási törvény paragrafusára hivatkoznak, abba viszont ez van:

(4) A felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában határozza meg


a) a képzési időszakokat és azok belső ütemezését, valamint a tanulmányi kötelezettségek teljesítésének szabályait, illetőleg az ismeretek ellenőrzésének és értékelésének módját,


b) a vizsgákra történő jelentkezésnek, a vizsgák megszervezésének és lebonyolításának rendjét,


c) hány kreditet kell összegyűjtenie a hallgatónak ahhoz, hogy tanulmányait az államilag támogatott képzésben folytathassa.



Szóval ezért kérdeztem!

2011. szept. 20. 11:48
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

55. §

(1) [... ]Ha a felsõoktatási intézményben államilag

támogatott képzésben tanulmányokat folytató hallgatóról a tanév végén a felsõoktatási

intézmény megállapítja, hogy az utolsó két olyan félévben, amelyben hallgatói jogviszonya

nem szünetelt nem szerezte meg legalább az ajánlott tantervben elõírt kreditmennyiség ötven

százalékát, tanulmányait a következõ tanévben csak költségtérítéses képzésben

folytathatja. E bekezdésben foglalt feltételek alapján az átsorolással érintett államilag

támogatott képzésben részt vevõ hallgatók száma a tanévben a felsõoktatási intézmény

államilag támogatott képzésben részt vevõ hallgatóinak tizenöt százalékáig terjed."


- Szerintem erre gondoltak.

2011. szept. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!