Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanár vagy teljesen más?

Tanár vagy teljesen más?

Figyelt kérdés

Az a bajom, hogy szakosodást kéne választanom, de én nagyon tanár szeretnék lenni. Iszonyatosan. De szinte mindenki lebeszél róla.

Biológia szakon vagyok és meg van a lehetőségem, hogy kutató pályára is kerüljek, ahol nem lenne rossz a helyzetem. De nem feltétlen gondolom úgy, hogy egy jól fizető állás a legfőbb vágyam.

Mit tegyek? Mert tényleg mi van ha 5 évet lehúztam tanárként és rájövök, hogy nem is erre a pályára való vagyok. Csak akkor ismerem tényleg a tanári állást ha benne vagyok. És akkor inkább kutatóként ledolgoztam volna le az uncsi munkát de az életben több mindent elértem.


2011. jan. 8. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Én a helyedben kutató lennék és külföldön dolgoznék!

(1 pedagógus)

2011. jan. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Kutató. Onnan még mindig mehetsz tanárnak, ha nem tetszik.
2011. jan. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kutató,egyértelműen.
2011. jan. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ohh ettől tartottam.
2011. jan. 8. 19:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Én pedig azt mondom, tanár legyél. Lassan hiány lesz belőlük mindenfelé, és ha mindenkit lebeszélnek róla, ki fogja tanítani gyermekeinket?
2011. jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon jó vagy, akkor nem kell választani a kettő között. Legyél kutató és taníts egyetemen :)
2011. jan. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Már most is hiány van biosz tanárból...


Egyébként valóban jobban megéri kutatónak menni, de figy...azt kell, hogy csináld, amit szeretsz!!


Én is bioszon vagyok:D Én ökológiára mentem, mert ezt szeretem, meg majd menni szeretnék tovább Msc-re növénybiológiára...

Nálunk csomóan mol.bioszra mentek, mondván, azzal lehet majd könnyen állást találni...ez valóban így van...de ha én egyszer rühellem a kémiát?:D


Csak úgy tud az ember tényleg szívvel-lélekkel dolgozni, ha szereti azt, amit csinál!


Remélem, szeretni fogod a munkád, akárhogyan is döntesz! ;)


Szevasz, Tesó! :'D

2011. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kutatói munka érdekesebb, mint a tanári. Ha nincs benned igazi pedagógia hozzállás, rövid időn belül szét fognak szedni a diákok.
2011. jan. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jajj nagyon köszönöm a válaszokat. Igazából a tanári vagy pedagógiai hozzáállással nem lenne baj. Nem lenne olyan "rohad" kölyök akivel ne tudnák mit csinálni. Max ha elkezdene verekedni, necces megmagyarázni, hogy miért vertem be a diáknak egyet.

De lehet hogy akkor mégis hanyagolnom kéne ezt a tanári mizériát....

2011. jan. 9. 16:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!