Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi segít a tanulásban? Mert...

Mi segít a tanulásban? Mert már ELÉG!

Figyelt kérdés
Hiába olvasom az anyagot nem megy a fejembe azt se tudom hogy mit olvastam...nincs valami ami segítene ?? hogy ne legyek lusta,könnybben menyjen a tanulás,jobban felfogjam hamarabb megértsem??? hogy ne járjon máson az agyam tanulás közben?
2011. jan. 8. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is egyél :D De ne sokat mert akkor elálmosodsz.

Lehet utána próbálkozni:

-szőlőcukor

-csoki(ne sokat mert akkor ellenkező hatást vált ki)

-kávé, esetleg herbália memory tea ha van

-kapcsold ki a számítógépet, tv-t

-koncentrálj arra, hogy ha megtanulod akkor tudni fogod az anyagot, nem kell majd a vizsga/dolgozat előtt izgulni, hogy jajj megfogok bukni és így az önbizalmad is nagyobb lesz..

2011. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kiegészíteném az előzőt:

ne magolj, hanem értsd meg amit tanulsz, és címszavakat jegyezz meg, amikhez aztán kötheted az anyagot.

Nem árt ha odafigyelsz órán és normálisan jegyzetelsz, sokkal könnyebb dolgod lesz otthon.

Ha fáradt vagy, nézz meg egy részt a kedvenc sorozatodból, de utána szigorúan ülj le tanulni. Éhes vagy, egyél. Ha úgy érzed, tele a fejed már, akkor menj le akondiba egy órára, vagy fuss egy kört a ház körül, stb.

Pakolj össze a szobádban, engem például mindig zavar a rendeltenség, addig egyszerűen nem tudok tanulni.


Hajrá!

2011. jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem megy a tanulás, esetleg el kéne gondolkodni rajta, hogy nem neked való...
2011. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
egyet értek az utolsóval.
2011. jan. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
tanulni mindenki tud,csak valaki konnybben valaki nehezebben... de én meg szeretnem konnyebiteni a dolgomat
2011. jan. 12. 16:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!