Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az segít német tanulásban, ha...

Az segít német tanulásban, ha sokat hallgatom a német RTL-t?

Figyelt kérdés
A nyelvvizsgám majdnem meglett, 2 pont kellett volna, de a magnó nagyon rosszul sikerült (40%). Az is segíthet, ha nem igazán figyelek oda, csak a háttérben megy?
2010. máj. 5. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp segít, de nem 2-3 nap alatt.. én speciel nagyon szeretem a német tv-t, sorozatokat vagy meséket nézek rajta :P ezeknek könnyebb a nyelvezete is és nagyobb sikerélményt nyújt az elején, hogy megérted .)

a híreket nagyon szépen mondják, de akármilyen más műsort is nézhetsz, még a reklám is kielégítő. a lényeg, hogy ráálljon a füled a nyelvre, és idővel észreveszed majd magadon, hogy oda sem kell figyelned, de érted mit mondtak :) de mint már említettem, ehhez sok idő kell (akár 1 év is, és szint napi rendszerességgel kell nézned)


de ugyanolyan jó lehet a youtube yírics-es zenéi, vannak azok is német nyelven, nagyon jó, hogy megy a dal és közben olvashatod a szöveget. ez is segíti a ki- és megértést. ha a következő 2-3 hónapban (gondolom akkor lesz a következő vizsga) ezeket gyakorolod, a magnód fog a legjobban sikerülni :)

sok sikert és kitartást, nem baj ha az elején még nem érted :)

2010. máj. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én is nézném ha az UPC nem szedte volna le :(

összes németet megszűntették

2010. máj. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

határozottan segít, és ahogy előttem már nagyon helyesen írták, alapvetően hosszabb távon tessék rendszeresen hallgatni, ne csak kampányszerűen, mert akkor nem olyan hatékony. Ha ennyin múlott a vizsgád, akkor bizony még nem vagy felkészült. Én a helyedben legközelebb csak 4-5 hónap múlva próbálkoznék újra, addig nincs értelme. A vizsgára úgy menj oda, hogy stabil tudásod van ne a "majd éppen meglesz határon" libikókán próbálj egyensúlyozni!


ha passzívba hallgatod az is nagyon jó, én is ezt csináltam régebben

2010. máj. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!