Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az (1649-1660) interregnum...

Az (1649-1660) interregnum mit takar?

Figyelt kérdés
Próbáltam leguglizni, de magyar oldal nem igazán ír infót róla. Örülnék, ha valaki össze tudná foglalni nekem pár szóban...
2011. jan. 6. 14:32
 1/3 pantha rhei ***** válasza:

Szerintem az angol polgári forradalom (1640-1689) alatt történő interregnumra gondolsz.


Ez 1649-1660 között állt fenn, amikor is a forradalom "köztársasági szakaszának" kezdetén Cromwellék 1649-ben lefejeztették I. (Stuart) Károlyt.

1660-ban a parlament azonban visszahívta a Stuartokat a trónra, így II. (Stuart) Károly uralkodásával 1660-ban elindul a restauráció korszaka, lezárva az interregnumot.


Remélem tudtam segíteni. :)

2011. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 pantha rhei ***** válasza:
Bár felmerül a kérdés, hogy ez mennyiben minősül interregnumnak. Hiszen ez a kifejezés törvényes uralkodó nélküli időszakot jelent. Viszont Anglia államformája abban a 11 évben köztársaság volt, tehát nem monarchia.
2011. jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ohh, nagyon köszönöm :) Igen, valószínűleg erről van szó. Bár nem értem, hogy ezt mért kéne tudnunk angol irodalom vizsgára :)
2011. jan. 6. 21:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!