Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemet mennyi tanulással...

Az egyetemet mennyi tanulással lehet elvégezni?

Figyelt kérdés

Hallottam olyan "legendákat", hogy az főiskolát és az egyetemet szinte semmi tanulással el lehet végezni. A vizsgák előtt 2 héttel kezdesz el tanulni és megvan. Mennyit kell tanulni 1 héten vagy naponta kell h jól elvégezd ?


A 2. kérdésem: Melyik a nehezebb és van több értéke. Főiskola vagy egyetem ?


2010. dec. 28. 15:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászólásnál csak egy valami ütötte meg a szemem. Logisztika... Jelenleg egy igen keresett szakma, kevés van belőlük, egyre több helyre kéne a jó szakember. Nem tudom mennyire tömegképzés, de pont egy hónapja olvastam végig egy ezzel foglalkozó katalógust is minden harmadik állásnál logisztikust keresnek!

Önmagában az andragógia sem hülyeség, csak olyan mértékű túlképzés folyik, hogy ez már a hülyeség netovábbja.

2010. dec. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
67%
Szociológia, politológia nem is bölcsész szak, hanem a társadalomtudományi képzésterületbe tartozik, utolsó előtti. Ezt a ruma-rumát nem értem, miért nagy szám, az én villamosmérnök haverom is óbégat meg részegedik, mellesleg ez a bölcsész-fikázás rettentően szánalmas. És nem, nem vagyok bőcsész, webfejlesztő vagyok. A húgom nem buta lány, mégis bölcsész karra jár és tudom, mennyi energiát öl bele. Még ha engem nem is érdekelnek a dolgai, nem nézem le azért, mert ő ezt tanulja. A mostani mérnökhallgatókat se értem, másodévesen még ott van egy valag visszamaradott, nem teljesített tárgya, de bölcsészeket tud fikázni, meg arcoskodni, hogy ő a nagy mérnökhallgató, és neki biztosan lesz munkája, pedig még csak félidő sincs... Mintha mostanában az egyetem arról szólna, ki a jobb arc, attól függően mit tanul. Nem mindenki született ugyanarra.
2010. dec. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
50%
bocsánat, annyival kiegészíteném az előző irományaimat, hogy nem a bölcsészkarral van a baj, nem a bölcsész képzéssel, hanem, h sokan diplomát akarnak mindenáron. a bölcsészen pedig sok diplomát meg lehet szerezni félgőzzel is. ezt fenntartom. nyilván akit érdekel, aki szereti, az felkészül, tanulja. szükség van pedagógusra, nyelvészre stb. viszont nem normális, hogy csomó fiatal léhűtő odamegy a fűtésért kb, és azon sipog, hogy ő mekkkkkora hatalmas bölcsész. a szabadbölcsész mégis mit csinál? hány szabadbölcsész kell az országnak? sokan nem másoddiplomának tanulják, hanem mert NINCS más ötletük, alternatívájuk, életcéljuk. a szülő közli, hogy tanuljon tovább, ő meg a könnyebb megoldást választja, függetlenül attól, hogy mit szeretne valójában- jó eséllyes semmit. ezek miatt romlik az egyetemek bölcsészkarának a híre. nem mondom, h kevesebbet érnek, mint mások, nem ér kevesebbet ez a diploma sem, de h 10 évig tanulnak vmit, csak h addig se dolgozzanak, az számomra nem elfogadható. nyilván nem normális, hogy a mérnöki karokon, meg a természettudományi karokon évekig tologatnak egy-egy tárgyat. minden karnak megvan a magam hátulütője. orvosin én nap mint nap szembesülök az istenkomplexusos elsősökkel, akik majdnem elájulnak két csepp vértől, de ők a tutik, mert megírtak 1 rühes zht. a nagy részük arra nem veszi a fáradtságot, hogy köszönjön a ruhatárosnak... kérdező, döntsd el, hogy mire mész, de azt lelkiismeretesen csináld.
2010. dec. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!