Az egyetemet mennyi tanulással lehet elvégezni?
Hallottam olyan "legendákat", hogy az főiskolát és az egyetemet szinte semmi tanulással el lehet végezni. A vizsgák előtt 2 héttel kezdesz el tanulni és megvan. Mennyit kell tanulni 1 héten vagy naponta kell h jól elvégezd ?
A 2. kérdésem: Melyik a nehezebb és van több értéke. Főiskola vagy egyetem ?
A főiskolai és egyetemi képzés jelenleg csak nevében tér el, kivétel az osztatlan képzéseket. Régen a főiskolai volt alacsonyabb szintű képzés, illetve gyakorlatorientáltabb.
Szakfüggő hogy melyiket mennyire egyszerű elvégezni. Vannak olyan barátaim akik végig bulizzák a félévet, nem tanulnak semmit, alig járnak be suliba, vizsga előtti este átolvassák egyszer-kétszer a tananyagot és lazán átmennek kettesekkel.
Én a saját bőrömön nem ezt tapasztalom. Mérnöknek tanulok, rengeteg zh és évközi feladat van. Minden hétre jut zh, minimum egy, ha nem több... Ezekre is tanulni kell, de ha éppen nem zh-ra tanulok, akkor az évközi feladatokat csinálom. A félévekből az első hónap láblógatás nálunk, el lehet boldogulni, ki lehet jönni az időből, aztán egyre durvul. Utolsó hónapban már általában úgyérzem, hogy a nap 24 órájából 36 is kevés lenne hogy mindennel kész legyek időre. Két hónapig semmi szórakozás, semmi buli, csak a tanulás... A barátaimat is egy héten 1-2 órára láttam max. Muszáj tanulni, mert ha zh-kon meghúznak, el sem jutok a vizsgáig! Mondjuk annak csak előnye van, hogy ennyit követelnek félév közben. Vizsgákra már csak fel kell frissíteni a már meglévő tudást! :)
Nálunk régen a főiskolán a technika szakot röhögve el lehetett végezni, míg a matek, a földrajz és a történelem szakon gyakori volt az évismétlés. Szóval iskolája és szakja válogatja.
A reál szakok általában nehezebbek, mint a humánok, de azért mindkét oldalról lehetne számos ellenpéldát hozni.
Nagyon szak és emberfüggő. Egy orvosit például nem fogsz tudni úgy elvégezni, hogy vizsgák előtt állsz neki tanulni. De egy kommunikáció vagy szabad bölcsész szakot már igen. Én pénzügy és számvitel szakra járok, elég nehéz iskolában. De én például általában csak vizsgák előtt kezdek el komolyabban tanulni. Év közben annyit csinálok, hogy bejárok órákra, ha van házi azt megoldom, ha nagyon ráérek, elolvasom az előző órai anyagot, mégis az egyik legjobb átlag az enyém az évfolyamon. Én meg is lepődtem, sokkal nehezebbre számítottam, és féltem is tőle rendesen. Valaki viszont tanul szinte minden nap, mégis alig tud átmenni a vizsgákon, mert neki nehezebben fekszik mondjuk a gazdasági matematika, vagy a pénzügyi számvitel.
Most már tényleg nincs annyira nagy különbség főiskola és egyetem között, inkább azt mondhatjuk, hogy főiskolák és egyetemek között van különbség. Biztos te is hallasz róla, hogy sokan panaszkodnak, hogy szaporodnak a neve sincs, semmitérő diplomát adó főiskolák. De én itt nem fogok neveket írni, mert igazából én nem tudom, hogy mennyire igazak ezek a hírek. Szerintem ne aszerint dönts, hogy valami egyetem vagy főiskola-e, hanem, hogy mit akarsz csinálni az életben, melyik tűnik életképes szakmának (mert mondjuk egy filozófus nem biztos, hogy vígan megél), illetve mérlegeld, hogy szeretnél-e kollégista lenni, ha igen, akkor milyen gyakran szeretnél azért hazajárni, vagy az a jobb neked, ha minél távolabb kerülsz az otthonodtól, hol van esetleg ismerősöd, aki segíthet stb...
Ha komolyan érdekel, amit csinálsz, nem kínszenvedés lesz suliba járni és tanulni, hanem öröm.
A bölcsészkarokon óriási leltárazást kéne csinálni minden iskolában. Szégyen, hogy egy egykor neves egyetem bölcsészkara ma sok buta emberrel van tele. Nem néztem meg a videót; sok embert ismerek onnan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!