Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemet mennyi tanulással...

Az egyetemet mennyi tanulással lehet elvégezni?

Figyelt kérdés

Hallottam olyan "legendákat", hogy az főiskolát és az egyetemet szinte semmi tanulással el lehet végezni. A vizsgák előtt 2 héttel kezdesz el tanulni és megvan. Mennyit kell tanulni 1 héten vagy naponta kell h jól elvégezd ?


A 2. kérdésem: Melyik a nehezebb és van több értéke. Főiskola vagy egyetem ?


2010. dec. 28. 15:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A főiskolai és egyetemi képzés jelenleg csak nevében tér el, kivétel az osztatlan képzéseket. Régen a főiskolai volt alacsonyabb szintű képzés, illetve gyakorlatorientáltabb.


Szakfüggő hogy melyiket mennyire egyszerű elvégezni. Vannak olyan barátaim akik végig bulizzák a félévet, nem tanulnak semmit, alig járnak be suliba, vizsga előtti este átolvassák egyszer-kétszer a tananyagot és lazán átmennek kettesekkel.

Én a saját bőrömön nem ezt tapasztalom. Mérnöknek tanulok, rengeteg zh és évközi feladat van. Minden hétre jut zh, minimum egy, ha nem több... Ezekre is tanulni kell, de ha éppen nem zh-ra tanulok, akkor az évközi feladatokat csinálom. A félévekből az első hónap láblógatás nálunk, el lehet boldogulni, ki lehet jönni az időből, aztán egyre durvul. Utolsó hónapban már általában úgyérzem, hogy a nap 24 órájából 36 is kevés lenne hogy mindennel kész legyek időre. Két hónapig semmi szórakozás, semmi buli, csak a tanulás... A barátaimat is egy héten 1-2 órára láttam max. Muszáj tanulni, mert ha zh-kon meghúznak, el sem jutok a vizsgáig! Mondjuk annak csak előnye van, hogy ennyit követelnek félév közben. Vizsgákra már csak fel kell frissíteni a már meglévő tudást! :)

2010. dec. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk régen a főiskolán a technika szakot röhögve el lehetett végezni, míg a matek, a földrajz és a történelem szakon gyakori volt az évismétlés. Szóval iskolája és szakja válogatja.

A reál szakok általában nehezebbek, mint a humánok, de azért mindkét oldalról lehetne számos ellenpéldát hozni.

2010. dec. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon szak és emberfüggő. Egy orvosit például nem fogsz tudni úgy elvégezni, hogy vizsgák előtt állsz neki tanulni. De egy kommunikáció vagy szabad bölcsész szakot már igen. Én pénzügy és számvitel szakra járok, elég nehéz iskolában. De én például általában csak vizsgák előtt kezdek el komolyabban tanulni. Év közben annyit csinálok, hogy bejárok órákra, ha van házi azt megoldom, ha nagyon ráérek, elolvasom az előző órai anyagot, mégis az egyik legjobb átlag az enyém az évfolyamon. Én meg is lepődtem, sokkal nehezebbre számítottam, és féltem is tőle rendesen. Valaki viszont tanul szinte minden nap, mégis alig tud átmenni a vizsgákon, mert neki nehezebben fekszik mondjuk a gazdasági matematika, vagy a pénzügyi számvitel.


Most már tényleg nincs annyira nagy különbség főiskola és egyetem között, inkább azt mondhatjuk, hogy főiskolák és egyetemek között van különbség. Biztos te is hallasz róla, hogy sokan panaszkodnak, hogy szaporodnak a neve sincs, semmitérő diplomát adó főiskolák. De én itt nem fogok neveket írni, mert igazából én nem tudom, hogy mennyire igazak ezek a hírek. Szerintem ne aszerint dönts, hogy valami egyetem vagy főiskola-e, hanem, hogy mit akarsz csinálni az életben, melyik tűnik életképes szakmának (mert mondjuk egy filozófus nem biztos, hogy vígan megél), illetve mérlegeld, hogy szeretnél-e kollégista lenni, ha igen, akkor milyen gyakran szeretnél azért hazajárni, vagy az a jobb neked, ha minél távolabb kerülsz az otthonodtól, hol van esetleg ismerősöd, aki segíthet stb...

2010. dec. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
nézd, egy bölcsész szakot el lehet végezni aligtanulással és félgőzzel. mérnöki, orvosi kemény gyakok, beadandók, zh-k, ezt nem. ne az legyen a szempont, hogy diplomát ad, hanem, hogy azt csináld, amit szeretnél és ne vmi multicégnél tölsd a sorokat vagy a dobozkákat krumplival vagy mit tudom én... olyan szakirányt válassz, amivel el tudsz majd helyezkedni. jelenleg az osztatlan képzés minősül egyeteminek, az osztott bsc része kb. főiskola, msc egyetemi szint.
2010. dec. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
aki szerint a bölcsész szakot aligtanulással el lehet végezni, az elvégezte már, vagy csak fújja amit a többiek?
2010. dec. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
az én volnék, unokatesóm 2 szakot csinált egyszerre, és nem erőltette magát. vizsgaidőszakban bulizott stb... bejárt az órákra kb. jogász unokatestvéremet többet láttam tanulni, mondjuk vizsgaidőszakban. mindkettővel éltem együtt, az info elsőkezes.
2010. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Urban legend. Szinte semmi tanulással max a GDF-et lehetett régebben elvégezni. Még a legkomolytalanabb képzést is idő és energia elvégezni. Ez persze nem azt jelenti, hogy ne lehetne nehézség szerint rangsorolni a szakokat (bár ez erősen egyénfüggő is), csak azt, hogy munka nélkül senki nem fogja a papírt odanyomni a kezedbe.
2010. dec. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
ELTE BTK tanulás ilyen: [link]
2010. dec. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyan érdekel, amit csinálsz, nem kínszenvedés lesz suliba járni és tanulni, hanem öröm.


A bölcsészkarokon óriási leltárazást kéne csinálni minden iskolában. Szégyen, hogy egy egykor neves egyetem bölcsészkara ma sok buta emberrel van tele. Nem néztem meg a videót; sok embert ismerek onnan.

2010. dec. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
csatlakoznék ebben az utolsóhoz. a bölcsészkaron szankcionálni kellene az olyan szakokat, mint intézményi kommunikátor, szociológus, politológus, filozófia stb... nem megszűntetni kellene, hanem csökkenteni a felvett hallgatókat. mondja el nekem valaki, könyörgöm, bárki, aki tudja, hogy mit csinál egy intézményi kommunikátor, egy logisztikai akármi és egy andragógus?? milyen munkakörbe tud elhelyezkedni, hány órája van egy héten?? egyáltalán miért kap diplomát, vagy afélét? a médiadiploma mire jó önmagában? ezért nézik le ezt a kart sokan, mert értelmetlen dolgokat tanulnak. nem mondom, hogy könnyű egy nyelvi szak. de az ellentábor se mondja azt, hogy az orvosi könnyebb...
2010. dec. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!