Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen trükkjeitek vannak...

Milyen trükkjeitek vannak képleírásnál?

Figyelt kérdés

Olyasmikre gondolok h mivel kezditek?,mien szavakat használtok amikkel tudjátok húzni a mondatokat? mi van akkor ha végképp kifogytatok valamiből?:D stb.


Konkrétan angolra gondolok.


2010. dec. 26. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a némettanár betanított egy mondatot, hogy mindenképp ezzel kezdjük:


wenn ich dieses bild sehe, fallen mir verschiedene gedanken ein.


Azaz: mikor ezt a képet látom, különböző gondolatok jutnak az eszembe.


Ezt érdemes angolra átültetned, mert egyrészt a vizsgáztatók el lesznek alélva, hogy milyen szép egész mondatot raktál össze, másrészt míg ezt eldarálod, telik az idő is, meg át tudod gondolni, hogy mégis mi a fenét mondj a képről :D és ez minden témánál hasznos.


mondd el, hogy mit látsz a képen, és próbáld egy témához kötni, olyanhoz lehetőleg, amit szóbelire már kidolgoztatok (pl. család, iskola, közlekedés, ilyesmi). szóval látsz egy reggeliző családot a képen, akkor elmondod hogy ez egy reggeliző család, és kötöd a család témához, elkezdesz a saját családodról beszélni. nem fognak félbeszakítani, ha nem makogsz, hanem csak mondod, mondod. és már rég nem a képről beszélsz, hanem az előre kidolgozott témát mondod, és simán kitöltöd a tíz percet (vagy nem tudom mennyit kell), látják majd, hogy megy ez, nem akadsz el, meg fogják adni a pontokat.


én pl. egy szemetes tengerpartot húztam, kb. fél mondatot mondtam konkrétan a képről, és utána 7-8 percig regéltem a környezetszennyezésről :D

2010. dec. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1, "In this picture I can see ....." Describe the background, the people the characters.



!!! 2, Talk about the activity depicted in the picture.

It's usally about -sports, fashion, shopping, music, films or other typical, commonly discussed topics, events. !!!

2010. dec. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam, hogy először elmondom mit látok a képen. Hányan vannak rajta mit csinálnak, mi történik épp. Utána a hátteret, a környezetet leírni. Utána ah ehhez kapcsolódó dolgokat (pl ha rossz az idő akkor az időjárásról pár mondat utána saját élmények, saját vélemény a képel kapcsolatban.

Nekem sokáig nagyon nehezen ment, mindig igazat akartam mondani :D

Aztán beleszoktam, hogy tökmindegy mit mondok, csak ne legyen hülyeség. De ha egy tengerpart van ott, saját élménynek elmondhatod, hogy voltál már a Bahamákon és milyne jó volt, úgysem néz utána seneki, hogy voltál-e ott. Ennél a résznál már csak a fantáziádra van bízva mit mondasz.


Én ilyen túrázókat húztam ki, és meséltem arról, hogy én is sokat túrázok meg bringával járom a természetet stb stb, a fele igaz se volt :)

Meg is lett :)

2010. dec. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi. Röviden 1-2 mondatban mondd el, hogy mit látsz, aztán fecsegj össze-vissza arról, ami épp eszedbe jut. Persze nem árt, ha bonyolultabb mondatokat használsz helyesen, de ennyi. Ezt lehet gyakorolni. Minél többet próbálsz beszélni különböző képekről, annál több hülyeség jut eszedbe, amiről dumálhatsz. Ez tuti módszer, beválik.
2010. dec. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a tippeket:) Gyakorolni fogok :) Esetleg ha még valakinek van valami tanácsa,az nyugottan írhat:D
2010. dec. 28. 11:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a vásárlást kaptam, egy szót nem beszéltem magáról a képről, egyből elkezdtem beszélni a vásárlási szokásokról stb.
2011. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utóbbi jól mondja, egy pár mondat a konkrét képről, de a lényeg a kép témája. Mittomén környezetvédelem, ételek, barátság, szórakozás...
2011. jan. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!