Miért szégyen, ha valaki nem tud helyesen írni, és miért nem szégyen az, ha valaki hülye a matematikához?
Természetesen szégyen mindkettő, bár utólag visszagondolva nem gondolkodtam volna így. Engem is úgy rugdaltak át matematikából általános iskolában, mégis valahogy úgy hozta a sors, hogy mérnöknek tanulok, és megajánlott jegyem van belőle.
Csak elkeserítő látni, hogy a legtöbb "hova jelentkezzek továbbtanulni?" kérdésben ott a "nem vagyok jó matekból" is.
Ezután csak a diploma kedvéért elmegy az ember valamilyen teljesen semleges szakra, amivel csak szerencsével tud majd kezdeni valamit.
De miért van ez, hogy az teljesen elfogadott, hogy matematikából valaki hülye?
MERT A LEGTÖBBEN IGÉNYTELENSÉGBŐL NEM ÍRNAK HELYESEN, NEM AZÉRT, MERT NEM TUDNÁK.
Ugyanilyen a "nákolás és az eszeK, emlékszeK".
Alapvető dolgokat helyesírásból és matekból is illik tudni.
Semmivel sem jobb az, ha valaki nem tud százalékot számolni, mint az, hogy nem tud leírni helyesen az xy szót.
Csak mivel több humán beállítottságú ember van, így nagyobb a hangjuk is.
Én akkor is kiakadok, ha vki nem képes kiszámolni, hogy hány pontot kell elérnie az érettségin bizonyos % eléréséhez, meg akkor is, ha nem lehet megérteni, hogy mit akar kérdezni, mert képtelen normálisan megfogalmazni, hogy mit akar.
"de az anyanyelv alap dolog" De miért alapabb, mint a 4 alapművelet? Miért fontosabb helyesen írni, mint számolni? Azért a hétköznapi életben a matek hasznosíthatóbb. Tök mindegy, hogy írsz, ha az emberek megértik.
Az már más dolog, hogy igénytelenséget sugároz, ha vki nem ismeri a saját nyelvét ...
Szerintem mindkettő ciki. Egyik sem cikibb a másiknál:D
Magyart tanító tanárként szeretnék belefolyni a vitába, pláne úgy, hogy magyar szakon is kell logikát tanulni, legalábbis régen kellett. Sőt közgazdaságtant is, és nekem van egy félév "A matematika története" című tárgyból is, ami választható volt magyar szakon.
Nem az a szégyen, hogy az egyik vagy a másik nem megy, hanem az, hogy nem is fordít rá az ember gondot, hogy javítson azon, amiből gyengébb!
A helyesírás egyszerűbb lehetne azzal, hogy van szabályzat, több, mint 100 éve! A matematikában viszont egyértelmű szabályok vannak. (Oké, nem arra gondolok, hogy tételezzük fel, hogy a végtelen létezik és számoljunk vele!)
Én a pályám során, ami már 10 éves, nem találkoztam olyan sok humán beállítottságú emberrel, inkább sok olyannal, aki lusta kihozni magából a maximumot, ezért inkább "humán" beállítottságúnak vallja magát, engedve annak a közhiedelemnek, hogy az könnyebb.
De ugye kinek a pap...
Van egy minimum minden téren, ha azt teljesíted semmi bajom veled.
Ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!