Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogom van-e érettségizni egy...

Jogom van-e érettségizni egy olyan tárgyból, amit két évig tanultam? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kereskedelmi suliba járok, akik jártasak a szakközépiskolák terén, azok valószínűleg, tudják, hogy egy kereskedelmi suliban Közgazdaságtan-Marketing nevezetű érettségit lehet letenni. Pécsre szeretnék menni az ETK-ra, egy olyan szakra, ahová nem jó a közgáz-Marketing érettségi, csak a Közgazdaságtan. Viszont már második éve tanulom a tantárgyat, így elvileg jogom lenne belőle érettségizni, igaz, hogy egy, az önkormányzat által kijelölt helyen. Valaki nem tud erről valami bővebb információt?
2010. dec. 16. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben lesz két lezárt éved érettségire, természetesen jogod van hozzá. Az érettségi jelentkezési papírodra ráírod, hogy te ezt szeretnéd, ezt az iskola továbbítja, és ha minden igaz meg kell kapnod róla a papírt, hogy hova kell menned érettségizni. Ez lehet hogy más városban lesz, de jogod van hozzá.
2010. dec. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Felejtsétek már el ezt a kétéves szabályt. Menthetetlenül beivódott a köztudatba ez a babona. pedig itt a gyk-n ezerszer cáfoltuk. Ilyen NINCS, NINCS, NINCS!!!!!. Van viszont helyette osztályozóvizsga az összes évből, amikor a vizsga helyszínéül szolgáló iskolában az adott tantárgyat tanulták a helyi tantervük szerint. Ez lehet egy év, de lehet 4 év is. Az Oktatási Hivatalban kell érdeklődni.
2010. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első válasz rossz. Akkor érettségizhetsz, ha teljesítetted az iskolád tantervében előírt követelményeket.
2010. dec. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok... én fontolgattam, hogy érettségizek közgázból, viszont hamar lerombolták bennem a dolgot, mivel egy évig "tanultam" csak, azt is fakultatív tantárgyként, és igen, osztályozót kellett volna tennem a második évemből, hogy legyen két lezárt évem. Természetesen hogyha valakinek tanterv szerint 4 évig tanulnia kéne, akkor 3. év végén nem mehet el érettségizni belőle, csak ha tesz egy osztályozót a negyedik év anyagából. Előtanulmányok nélkül nem lehet adott tárgyból érettségizni, legalábbis nálunk bevasalták a két lezárt évet keményen!
2010. dec. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. elvileg én is úgy tudom, hogy egy két évig tanult tantárgyból leérettségizhetek, ha az iskola nem ad lehetőséget. viszont az ofőm meg épp az ellenkezőjét mondogatja, amit annyira nem is hiszek el neki. de ha mégis igaz, akkor letehetek a mentőtiszt szakról, azt meg nagyon nem szeretném :/
2010. dec. 17. 18:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell letenned a mentőtiszt szakról, ha logikusan belegondolsz, nem tilthatnak valakit a választott szakjától csak azért, mert középiskolában azt nem tanulta. Az osztályfőnököd vagy nagyon utál vagy nagyon tudatlan.
2010. dec. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!