Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségivel a nagy világban?

Érettségivel a nagy világban?

Figyelt kérdés

Van-e értelme az érettséginek manapság tovább tanulás és szakma nélkül?

Nem szeretnék tovább tanulni és szakra járni sem...


2010. dec. 13. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Szakma nélkül gáz, nagyon durva. Diploma nélkül is van élet. Sőt! Ha valakinek van egy jó szakmája, szereti csinálni és jó is benne, tud akár többet is keresni egy diplomásnál. A kozmetikusom és a párja többet keresnek mint mi, pedig ők nem diplomások, míg nekünk kettőnknek 3 diplomája van. Nem irigységből mondom amúgy, mert szerintem megérdemlik és több ilyet is ismerek, akik simán ellavíroznak diploma nélküld. DE NEM SZAKMA nélkül!

Amúgy ha van több nyelvtudásod már az is jó. Én is úgy indultam, hogy volt egy kacat szakmám (szövő ipari technikus), amivel esélyem sem volt életben maradni, de aztán megtanultam angolul és ez már egy jó alap volt. Azóta persze diplomám is lett, mert az kell, hogy szóba álljanak velem, de az induláshoz és az alapokhoz nem kellett.


Szóval azért gondold végig, hogy hogy képzeled a jövőt. :D

33N

2010. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok sima érettségivel mehetsz utcát söpörni, vagy éppen élősködni a szüleid nyakán azok haláláig.
2010. dec. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Aha, szóval jobb lett volna a gimnázium helyett a szakképzőt választani? :S
2010. dec. 13. 12:31
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

A gimnázium azoknak lett kitalálva, akik tovább akarnak tanulni...


Ha nagyon nem akarsz továbbtanulni, akkor alapíthatsz vállalkozást (csak ehhez tőke és hozzáértés is kell ugyebár) vagy pedig végezz el egy pár éves OKJ-s képzést, hogy legalább szakmád legyen.

2010. dec. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Eleinte úgy volt, aztán mégsem...

Köszönöm a válaszokat, mérlegelni fogok.

2010. dec. 13. 13:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg egy évre kimehetnél külföldre, gyerekekre vigyázni, vagy gyümölcsöt szedni, ilyesmi, tanulhatnád a nyelvet(!ez fontos, mert különben nem érdemes kimenni, ha nem tanulod meg rendesen a nyelvet!), így nyersz egy kis időt és eldöntheted, mit akarsz következő év szeptemberétől csinálni. OKJ vagy diploma. Valamit mindenképpen, mert egy érettségiből nem fogsz megélni.
2010. dec. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Noverem sima Elelmiszeripari gimiben vegzett, viszont utana jart tanfolyamra ahol koktelokat keszitenek stb...2008 ota most van a 4.hajon es bartenderkent dolgozik.
2010. dec. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!