Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták/főiskolások!...

Egyetemisták/főiskolások! Hogy tudtok suli mellett dolgozni?

Figyelt kérdés

Az itteni fórumokon is, sokszor mondjátok, hogy aki egyetemista, annak már illik munkát vállalnia a tanulmányai mellett. Ti ezt hogy oldjátok meg? Vagy olyan "laza" suliban tanultok?

Én reggel 8-9re megyek suliba, ott vagyok délután 3-4-ig. Másfél óra alatt érek haza. Ha kell, feladom a csekkeket, bevásárolok, kitakarítok és megcsinálom a sulis feladataimat, pl. nyelvórákra. Mire mindennel végzek, már este 7 óra van. Így nem nagyon látok esélyt munkára. Éjszakai műszakot nem fogok elvállalni, mivel nem akarok összeesni a "nem alvástól" és a fáradtságtól.


2010. dec. 8. 22:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ez csak levelezőn valósulhat meg, vagy alkalmi munkákból. Én se tudnék suli mellett dolgozni, max. hétvégén, de akkor se mindig.
2010. dec. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
ezek mind a bölcsészek, meg kommunikáció szakosok, ahol nem kell bejárni órákra, és mégis megvan a diploma - igaz annyit is ér.
2010. dec. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Én negyedévesen kezdtem szakmai gyakorlatra járni, amikor már nem volt olyan sok órám, és megtehettem, hogy nem megyek be mindre. A te érdeked, persze attól függ, hova jársz, de pl egy közgáz diploma semmire sem jó szakmai tapasztalat nélkül.
2010. dec. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Barátnőm pasija progterv infóra jár (ELTE), és ő dolgozik suli mellett. Jól keres.
2010. dec. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Valóban bölcsész, társadalomtudós és hasonló szakokon olyan laza az órarend, hogy nem muszáj bejárni.. én is jártam egy fél évet, ami ugyan nem sok, de elrettentő tapasztalatnak elég volt:) Most természettudományira járok, és később lehet már nem lesz időm, csak nyáron, de egyenlőre tudok itthon melózni esténként meg hétvégén. Ha csak heti 2-3 napot vagy bent (hétvégével együtt) egy munkahelyen, abból is lesz azért némi pénz.. de ennyit jobb helyeken ösztöndíjként is megkaphatsz, ha jól tanulsz. Meg hát van, hogy az embernek valami miatt (pl elcsúszott tárgy) lazább féléve van..
2010. dec. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Na de a szakmai gyakorlat nem egyenlő a "rendes" munkával, mivel pár hónapról, esetleg fél évről van szó. És abban a félévben nincs sok óra.


Én arról beszélek, hogy valaki az első években elkezd dolgozni suli mellett pl. eladóként, ügyfélszolgálatosként.

2010. dec. 8. 23:14
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként 4 órás munkák is vannak, pl 5-9-ig tudsz akár hétköznap is dolgozni..legalábbis én és barátaim - infósok, természettudósok - megoldjuk valahogy. A diákmunkáknak elég rugalmas munkaidejük van, ha mást nem is találsz..
2010. dec. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%
ha büfé szakokra megy az ember - amilyen egyre több bölcsész szak - ott 2 felvett szak mellett is lehet melózni...
2010. dec. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon sokaknak van extra ideje a suli mellett. Van, aki elbulizza, én a párommal töltöm, a harmadik meg melózik.

Na de aki 2 sulit csinál, van párja is és úgy melózik, az csak valami ufó lehet :)

2010. dec. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
16%
Úgy hogy egész nap alszanak ! Ha bejárnak egyáltalán, az előadásokra meg nem járnak be.
2010. dec. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!