Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanárnak van joga elvenni a...

A tanárnak van joga elvenni a saját holmimat?

Figyelt kérdés
Az volt, hogy tegnap a kishúgom betette a Nintendómat a táskámba, én nem vettem észre. A suliba amikor kutattam a táskámba nem tudtam hogy mi az (még nem láttam) és ahogy kihúztam a tanár meglátta és elvette. Egyénként szünet volt! És épp arról beszéltek, hogy az egyik osztálytársam rongált, és próbálták kideríteni, hogy ki az. (Ez tegnap történt, de én bent sem voltam tegnap)Tehát nem is voltam érintett. Aztán nem is nagyon érdekelt. De amikor azt mondta, hogy nem adja vissza, nagyon kiborultam. Ott hadonászott vele, majdnem kiesett a kezéből. Ha egy tollat vagy valami hasonlót elvesz ez van... (Jártam már így is) De ez elég drága!!! ( Nintendo: 40.000Ft + játék ami benne van: 12.000 Ft) És a tesitanáriból mostanában már laptopokat is elloptak, meg egy tanárnak a havi fizetését. És úgyis ő fizetne, de a játék amit játszottam tök nehéz volt, nem tudnám újra csinálni, vagy csak sok idő alatt. Azt mondta, hogy meggondolja, talán anyámnak visszaadja. De ő este hétig dolgozik, és amikor hazaér, még akkor is a laptopja előtt ül, és csinálja a munkáját. Nincsen ideje holmi játékokért rohangálni. Mondtak olyat is nekem, hogy úgy viszonyul hozzám a tanár ahogy én bánok vele. De ezen a héten belül már 4 elég komoly + feladatot vállaltam, hogy a kedvében járjak! -.- Van joga elvenni a személyes tárgyaimat? Valamit mondanom kell, hogy visszaadja. Nagy balhét fogok csapni! :P
2010. dec. 8. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj oda hozzá, meséld el az egész történetet és kérd vissza.
2010. dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Nincs joga elvenni szerintem. De ha el is vette, vissza kell adnia. Kérd vissza, és mondd neki, hogy nem akarod jogi útra terelni a dolgot, márpedig ez eltulajdonításnak tűnik. Vagy bemész az irpdájába és az asztaláról elveszed a mobilját és tuszul ejted. Aztán csere-bere. köcsög tanár.
2010. dec. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Természetesen nincs joga elvenni, pláne szünetben, az eset így teljesen érthetetlen. Anyukád menjen be akkor is, ha sok a dolga, de legalábbis telefonáljon be.
2010. dec. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Apám aki túgatott ki már egy-két tanárt csak azért nem rúgatta ki, mert akkor szerinte a többi tanár engem basztatott volna, de ez a nő is ott húz nekem keresztbe ahol tud. Odamentem hozzá, annyival nemtisztelt meg, hogy rám néz, pedig ő elvárja. Még meg sem állt, ment előreés 'NEM' ezett. Aztmpondtam hogy írjon be az ellenőrzőmbe, de adja vissza. 1. Csak azért nem hoztam el a játékomat amikor bementem az irodájába, mert azthittem, hogy vissza fogja adni. Ha holnap nem adja vissza, apán nagy balhét fog csapni. Ő tényleg az a nehezen felidegesíthető de akkor nagyon bosszú álló, és köcsög, és leleményes, kb. úgy tudnám megszemélyesíteni mint a Való Világ Oliját xD. Na de ő azt mondta, hogy mennyek oda, és 1. tisztelet tudóan kérjem el. De nem tudom mit tiszteljek egy b**ös k**vában, és hogy miért adná vissza, ha ma sem adta. Minden esetre ha nem adja, akkor hívjam fel apumat, vagy szimplán vegyem el az asztaláról. Meg hogy nyugodtan balhézzak, ha nem adja vissza, csak jól gondoljam meg mit mondok! Fura, mert ő a nevelő apám, sosem jöttünk ki úgy igazán jól, de mostanában kedvesebb (kb 1 hete) velem mint az anyukám, aki jól lecseszett.
2010. dec. 8. 21:41
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
vágd pofán egy székkel azt" vedd el
2010. dec. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!