Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták mennyit tanultok...

Egyetemisták mennyit tanultok 1 félévben,1 évben, és hetente?

Figyelt kérdés
csak hogy felkészüljek rá.
2010. nov. 21. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
vizsgaidőszakban van, hogy napokig állandóan (volt már, hogy egymás után volt több vizsgám, úgyhogy kevés nap jutott felkészülni egy-egy alkalomra). amúgy csak zh-k előtt egy kicsit. túlélhető. mondjuk én nyelvszakos vagyok.
2010. nov. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Infó szak, megfelelő alapismeretekkel (matek fakt, némi programozási alapismeret) nagyjából heti két óra, ez is csak a heti zh-k miatt, meg, hogy ne maradjak le a tételek kidolgozásában, és ne megajánló előtti napra maradjon minden.

Ilyen alapismeretek nélkül persze ez a sokszorosa lehet.

Nagy zh-k előtti nap egy az egyben tanulás (mivel elmélet), vizsgaidőszakra pedig jól kell tudni felvenni az időpontokat, hogy legalább két-három napod legyen köztük.

2010. nov. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
itt az oldalon olvastam hogy félévente kb. 4000 oldal tanulnivaló a műszakin (BME)gondolom egyetemista másodéves lehet. Igazából az anyag mennyisége érdekel és ti főiskolások vagy egyetemisták vagytok?
2010. nov. 21. 12:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Most már mindegy, hogy főiskola vagy egyetem, mióta bevezették a bolognai rendszert.
2010. nov. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
akkor ugyanolyan nehéz igaz?
2010. nov. 21. 19:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első 3 év mindenkinek főiskolai képzés az orvosok és jogászok kivételével (lehet kimaradt még valami). A tanulás mennyisége nagyban függ a szakodtól, nekünk is heti 2-3 óra zhk előtt, vizsgák előtt 2-3 nap. Mondjuk az orvosin és a mérnök szakokon ez biztos több, más szakokon meg lehet hogy kevesebb. (viszont óráim hétfőtől szerdáig vannak, úgyhogy összességében több a szabadidőm:)
2010. nov. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
műszakin. villamosmérnök, mérnök informatikus
2010. nov. 21. 20:37
 8/8 anonim válasza:
én joghallgató vagyok, szóval van mit tanulni és ráadásul nem valami hétköznapi nyelvezete van a dolgoknak, de munka mellett csinálom és napi 5óra figyelmes tanulás elegendőnek bizonyult. eddig...
2010. nov. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!