Miért ilyen anyukám?

Figyelt kérdés

Kitűnő 8.-os tanuló vagyok, és elit gimnáziumba járok.(6 osztályos) Szerintem törit tanulni teljesen felesleges, és abból nekem elég lenne a 4-es is, mivel úgysem ezzel a tantárggyal fogok majd tovább menni egyetemre, és hiába fogok belőle érettségizni nem fog beleszámítani a felvételibe. Ráadásul a történelem tanárunk egy elképesztően szigorú ember. pl.: egy 9 leckét lezáró összefoglalásnál 130 évszámot kell megtanulnunk.

Én mondtam anyukámnak, hogy nem szeretnék 5-ös lenni, elég nekem a 4-es is év végén, de megfenyegetett mindenféle dologgal, hogy nehogy meg merjem tenni, mert akkor lesz a rossz világ meg ilyesmi.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. nov. 18. 20:49
 1/10 anonim válasza:

sziaa! hát lehet hogy ezér az egész hülyeséd de szerintem mutasd meg anyukádnak hogy mit tanultok!

egyébként szerintem az hogy még ennyi idősen is 5ös agy azért gratulálni lehet!!(:

2010. nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De nem értem...ha simán tudod teljesíteni az ötöst is, akkor miért akarsz csak négyest?:)
2010. nov. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mert töriből egyáltalán nemolyan sima azaz 5-ös.

minden órára fél órát kell tanulni, hogy lehessen tartani, + még dolgozatra 2-3 óra.

Más tantárgyból meg 5 perc alatt felkészülök.

(kivéve a nyelv, de azt logikus hogy kicsit többet kell, éshogy az fontos is.):)

2010. nov. 18. 21:58
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja és első válaszolónak: megmutattam neki, és arra hivatkozott, hogy neki főiskolán többet kellett.

(mert ő magyar töri szakos tanárnő)

De itt a lényeg: ő SZAKOS míg nekem sehova sem fog számítani

2010. nov. 18. 22:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: naponta fél óra tanulás nem sok, főleg akkor, ha a többi tárgyra csak 5 perc kell:P

Másrészt: sima pontszámítással sokkal egyszerűbb összeszedni a megfelelő pontszámot, mint duplázással. Duplázással elég csúnyán pofára lehet esni, ha magasabb pontos helyre szeretnél menni.

Harmadszor: A töri az alap műveltség része. Én is utáltam, nem is igen tanultam meg, mert a tanár nem is igazán kérte számon. De baromira szégyellem, hogy alapvető dolgokat nem tudok. De most már egyszerűen nincs időm vele foglalkozni.

Ha pedig egyetemre/fősulira készülsz, akkor nem árt, ha hozzászoksz a tanuláshoz. Gimiben nekem is könnyen ment, nem készültem sokat az órákra, még is jó jegyeim voltak.

Most meg szívok, mert iszonyatosan nehezen veszem rá magam arra, hogy leüljek a seggemre és tanuljak.

Pl most is azt kellene, de inkább ide írogatok:S

2010. nov. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fél óra tanulás, HÚHA... El se hiszed mekkora semmi az. Gimiben mindenre annyit kell majd LEGALÁBB tanulni, sőt sokkal többet, egyetemen még többet. Ne halj már bele,
2010. nov. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8.osként honnan tudod, hogy nem kell neked töri? Lehet, hogy most határozott terveid vannak a jövőre nézve, de ez még annyiszor meg fog változni az érettségiig. Az előttem szólókkal egyetértek, alapműveltség része, érettségi tárgy, stb. stb. inkább most áldozd rá azt a napi fél órát, mintsem hogy emiatt szívjál később sokkal nagyobbat. (Ja, és ha anyukád töri szakos, ne csodálkozz ha azt szeretné hogy te is 5ös legyél abból a tárgyból, amit ő tanít:) eleve hogy néz már ki ha egy tanár gyereke nem 5ös a tantárgyából?:)
2010. nov. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem anyukadnak azert van igaza, mert ha benned van a potencial, hogy otos kapj, de te meg sem probalod es nem a legjobbra teszed a celt, azzal hibat kovetsz el. Tul fiatal vagy meg ahhoz, hogy biztosra tudd, hogy mivel fogsz tovabbtanulni. Sok viz lefolyik meg addig a Dunan. En a helyedben most egyelore probalnek a leheto legtobb targyra koncentralni, jol megismerni oket es majd igy fog hosszutavon kirajzolodni benned tenylegesen, hogy mivel akarsz tovabbtanulni. Az egyetemen ezt meg lehet tenni es sok esetben meg is kell idohiany miatt, de 8. osztalyban nem.
2010. nov. 19. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
14 évesen már nem vagy annyira kisgyerek. szóval ne törődj anyukáddal. előbb-utóbb úgyis a saját kezedbe kell venned az életedet. ez meg nem egy nagy dolog, hogy most töriből 5ös vagy "csak" 4es legyél. én abból meg idegennyelvből mindig 2es voltam, mert soha egy másodpercet se voltam hajlandó tanulni rá, mégis remekül megvagyok és most másodévesként küldöm vegyészmérnökin.
2010. nov. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nade pont ezzel vana probléma, hogy énaztán tényleg tudom h nem fog nekem kelleni a töri, másrészt pedig:

hiába tanulom meg írás után mintha kitörölték volna.

a tavalyi tananyagból egy szót se tudok felidézni.

és érettségire meg úgyis megtanulnám.

Tesóm is végig 3-4-es volt töriből, és az érettségije meg 90%-os lett, mert 3 napot végigtanult, és megtanulta a tételeket.

annyi nekem is elég lenne.

2010. nov. 19. 16:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!