Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti mindig...

Egyetemisták! Ti mindig értitek az anyagot?

Figyelt kérdés

Gépészmérnökin vagyok és egyes tantárgyakból nem értem az anyagot. Sokszor csak másolok egész órán. Annyira szeretném megérteni, nameg úgy nem szeretném elvégezni a szakot, hogy kapok egy diplomát (ha kapok) de nem tudok semmit. Pedig elég jó vagyok matekból ... meg fizikából sem annyira gyenge. Eddig értettem, de most úgy érzem, hogy kezdek elveszni. Voltatok ti is így? Esetleg majd később meg fogom érteni?

Az évfolyamon elég kevesen értik, viszont soknak csak a diploma kell, nem érdeklik, hogyha nem értik a leckét, esetleg ha első éves tantárgyból harmadéven mennek csak át. De engem érdekel, mert én egy jó mérnök szeretnék lenni és amikor eljön az idő, hogy munkába álljak, akkor ne dobják állandóan vissza a CV-met, meghogy majd visszahívjuk.

És ez még csak a harmadik év...


2010. nov. 18. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézd, matek szakra járok, a legnagyobb titka az egésznek az, hogy vannak dolgok, amik fölött addig ülsz, amíg meg nem érted. Ennyi.
2010. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

ez, hogy addig ülsz felette, amíg meg nem érted, baromság, van, aki magától, magyarázat nélkül nem fogja tudni megérteni, az első válaszoló biztos 1 az ezerből, aki géniusz és csak a füzet fölé kell ülnie

-------------


hol tanulod a gépészt, BME? és mi a halál az a cv?


amúgy én is sokszor vagyok úgy vele, hogy nem értem azt, amit az órán leadnak, aztán otthon fölé kell seggelni, de lakótársammal ugyanazon a szakon vagyunk és szerencsére többé-kevésbé nem ugyanazt nem értjük meg, úgyhogy segítünk egymásnak..

2010. nov. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
cv: önéletrajz
2010. nov. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

En is matek szakra jarok.

Van egy-ket olyan dolog, amit nem ertek meg eloadason. Ilyenkor, ulok a fuzetem folot, azaz addig gyakorlom peldakkal, tobb 10 oldalon keresztul, amig meg nem ertem teljesen. Ezert konyebb a matek, mert az logikus, el sem tudom kepzelni, hogy pl. a torisek hogyan birjak(:.


Tarts egy laza napot, itt a hetvege. Ne tanulj, csak lazits, nezz valami nepbutito tv musort, es ne gondolj az egyetemre. Aztan vasarnap potold be a lustasagot. Nekem ez szokott segiteni, ha tartok egy pihenonapot.


Helyesirasi hibakert bocsi, siettem.


Egy matekos.(:

2010. nov. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
ha már így összegyűltek itt a matek szakosok (én is az vagyok), akkor én is hozzászólok a témához. gyakorlatilag az egész eddigi félév úgy telt el geometriából, hogy még egy szájbavert szót sem értettem az órán. szereztem egy jó könyvet és rájöttem 3-4 nap alatt magamtól a lényegre. 1-2 dolgot megkérdeztem felsőbb évesektől kocsmázás közben és így a zh-t lehoztam egy laza 3asra belőle. ez van, fel kell találnod magad.
2010. nov. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
:D Én sem mindig értem. Én japán szakos vagyok, és amikor 1 év után az egyik anyanyelvi tanár a középkori buddhista vallásfilozófiáról olvas fel nekünk, abból senki nem ért sz*rt se, úgyhogy inkább csinálok valami mást. De abban legalább biztos vagyok, hogy jövőre már érteni fogom a nagyját :D
2010. nov. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Én is matekos vagyok, elsős, és én se értek mindent. De leírom órán, aztán otthon neki ülök, és próbálom felfedezni benne a logikát... Ami néha megy, néha nem. De megértem a problémádat, én se tudnék úgy elmenni ZH-zni, hogy egy kukkot nem értek.

Amúgy a többi matekos hol tanul? Mind BME-sek vagytok? :)

2010. nov. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Én közgazdaságtanból nem értettem jó pár dolgot, de az azért volt, mert abszolút nem érdekelt...Az elején matekból is volt egy-két dolog, ami nem ment, elmentem életemben először 3x különtanárhoz, megvilágította a dolgokat, és rögtön belejöttem. Mert a matekot szerettem...ha vmi érdekel, nem hagyom annyiban, hogy ezt nem értem és kész...
2010. nov. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!