Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon izgulós vagyok! Mit...

Nagyon izgulós vagyok! Mit tegyek ellene? SOS (lent)

Figyelt kérdés
Elsős gimis vagyok, ebben a suliban van olyan, hogy kisérettségi.Pont most lesz egy kb 1hét mulva. Nagyon izgulós vagyok, már egy felelésnél is az ájulás határán állok. és most ez a kisérettségi. Ja és ilyenkor mindent elfelejtek, tehát nem lenne szerencsés. Mit tegyek, hogy ne izguljak?
2010. nov. 17. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez csak egy teszt... megpróbálnak kevésbé élesben felkészíteni a valódi érettségire... Most még izgulsz, de pont az a cél, hogy ha majd már élesben megy, akkor legyél hozzászokva valamilyen szinten! Csak te tudod hogy mivel lehet lenyugtatni téged ilyenkor!
2010. nov. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kisérettségi elsőben? Mi 4-ben próbáltunk "kisérettségizni", de az sem volt komoly.


Mit gondolsz, mi fog ott veled történni? Ennek sincs semmi jelentősége, csak adnak neki egy hangzatos nevet. Lehet éppen azért, hogy mire az érettségiig eljuttok, már ne legyetek úgy besz*rva, húúúú "ÉRETTSÉGI".

2010. nov. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Izgalom ellen legjobb gyógyszer a tudás.

Aki biztosan tudja, hogy hiába kérdeznek tőle bármit, ő tudni fogja a választ, az nem izgul.

Aki meg nem készül fel, annak teljesen mindegy hogy izgul-e, a nyugalom sem segít rajta

2010. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
azért izgulok,mert a félévi jegy háromnegyede ez lesz
2010. nov. 17. 12:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Kit érdekel az elsős félévi jegy? Sehova nem számít, a környezetváltozás miatt amúgy is mindenkinek megzuhan a jegye. Majd hozzászoksz.


A tudás, mint az izgalom ellenszere viszont nem működik. Az egyetem alatt általában nem volt annyi időm, hogy hű de alaposan bemagoljam a tételeket (nem is tétel szerint tanultam, amit viszont megtanultam, azt tudtam, és mivel nem tételek szerint "sok kis fiókban" volt az anyag a fejemben, értelmezni is tudtam, a hiányzó részeket meg jó eséllyel kikövetkeztettem - de elkalandoztam). Nem is izgultam nagyon. Nyugodtan aludtam legalább 6 órát a vizsga előtt, aztán lássuk, mit tudok előadni!


Ha viszont "halálra tanultam" magam, és ötösre hajtottam, alig bírtam bemenni. Ott nem volt hibalehetőség.


Te is gondold át, hogy valójában mit jelent egy "félévi jegy háromnegyede"! Igazából semmit.

2010. nov. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ennél sokkal-sokkal fontosabb dolgok is vannak az életben. Ha mondjuk nem sikerül olyan jól, akkor sem dől össze a világ. A család vagy az egészség szerintem jóval fontosabb dolgok.
2010. nov. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!