Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kulfoldon tanulok es honvagyam...

Kulfoldon tanulok es honvagyam van. Mar 3 honapja vagyok itt. Mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés
nem azt mondom hogy nem elvezem,mert jo es tudom,hogy hasznomra valik de egyszeruen mindig az eszemben jar az otthonom. es neha mar nagyon zavaro, nem gondoltam hogy ilyen nagy honvagyam lesz...tanacsok??
2011. okt. 19. 02:24
 1/5 anonim válasza:
95%

Szia! Merre vagy? mennyi idore?

En mar majdnem 9 es fel eve lakom es dolgozom Londonba. Nekem az elso 4 honapba volt nagy honvagyam, de aztan hamar elmult. Lettek itt uj jobarataim es itt talalt ram a parom. :) Ezt nem jelenti azt,h az otthoni baratokat vagy csaladomat elfelejtettem volna. Mostanaba mar minden konnyebben megy az ottthoniakkal Skype-on beszelek sokat, meg persze evente 1szer 2-3 hetet Magyarorszagon toltuk parommal(o nem magyar). Ugyhogy ne aggodj ez termeszetes,h honvagyad van. Ilyenkor hivd fel azt aki nagyon hianyzik.

2011. okt. 19. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy mit veszitesz es mit nyersz.

Probalj meg baratokra szert tenni, barhol is vagy, biztos vagyok benne, hogy rengeteg erdekes es szep helyet, esemenyt, muzeumot, akarmit lathatsz. Bulik is vannak, tuti.

Legy pozitiv - ne sajnald, hogy nem vagy Mo-n.

2011. okt. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%

Nekem 7 eve Mo. a "kulfold" (4 ev Anglia, 3 ev USA, mindketto egyetem/doktori miatt), es soha egy pillanatig nem hianyzott Mo; a csalad igen, de az orszag nem. Objektiven nezve nincs is mi hianyozzon, a magyaros etelektol sikitofraszt kapok, a magyar mentalitastol es allapotoktol ugyszinten. Ezzel persze altalaban mindenki igy van, mar ami amasodik reszet illeti, a kajak az izles dolga :)


Ugy gondolom ma mar nagyon konnyu a csaladtagokkal tartani a kapcsolatot, van skype, barmikor irhatsz emailt...de foleg a Sype, az, hogy latod is oket, tenyleg fantasztikus dolog. Emlekszek, en is meglepodtem, hogy mennyit szamit, hogy tenylegesen latod a masikat, teljesen mas, mint nha csak a hangjat hallanad, vagy csak a levelet olvasnad.


Nem tudom az orszagon belul hol vagy (mar ha az USA-ban tanulsz), es Mo.-on hol laktal, de a honvagy ellen kitunoen mukodhet, ha megnezed hol is vagy, es osszehasonlitod a Mo.-i allapotokkal. vagy olvasol egy kicsit magyar mediat. En errol meg mindig nem szoktam le, esetleges honvagycsirak ellen, ha lennenek, tokletesen mukodik, hiszen mindig agyverzest kapok: amikor azt hiszem ennel lejebb mar nincs, ra koll jonnom, hogy de, van.

2011. okt. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én másfél éve tanulok külföldön és főleg az első év volt nehéz. Nagyon jó viszonyba vagyok a családommal és így még nehezebb volt. Gyakran jártam/járok haza, de még emellett is rossz érzés volt, főleg akkor amikor valamilyen nehézséggel kellett szembenézzek. Vagy pl mikor egyedül kellett elintéznem valamilyen hivatalos ügyet. Skype tényleg segít. És az új barátok, a régiek mellett természetesen! Kitartás és ne merd feladni!! Hidd el így jobban jársz! :)
2011. okt. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%
Nézd meg az itthoni híradót, gyorsan el fog múlni...
2012. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!