Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyiben más egy egyetemista...

Mennyiben más egy egyetemista élete mint egy gimnazistáé?

Figyelt kérdés
Leginkább arra gondolok, hogy milyen a szociális életben a különbség, ugyanolyan könnyű-e barátkozni, ismerkedni, esetleg még könnyebb-e egyetemen, illetve hogy aki mondjuk külföldre megy/ment egyetemre az betud/betudott helyezkedni, ugyanúgy talál barátokat, meg ilyenek? Viszonylag sok embert ismerek a sulimba viszont eléggé elcseszett lett sok kapcsolatom és remélem hogy nem ez az utolsó hely ahol kiélhetem a fiatalságom. A tapasztalataitokra kifejezetten kiváncsi vagyok. Én Olaszországba mennék egyetemre, tudok angolul és olaszul illetve extrovertált vagyok, a jó emberek között.

tegnap 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Ég és föld
tegnap 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sokkal könnyebb volt barátkozni egyetemen. Mivel nem vagy többé összezárva senkivel, nincsen bullying, vagy klikkek, és bár külön erőfeszítésbe kerül, hogy valakivel jó kapcsolatot alakíts ki, viszont teljesen megtérül. :) Könnyebb, ha jelentkezel valami szakosztályba, kolis leszel, csoportfeladatokat vállalsz, önkénteskedni mész...

Külföldön is ugyanúgy lehet barátkozni, viszont arra számíts, hogy ott elsősorban nem "a Kis Pista" leszel, hanem "a külföldi".

tegnap 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég egyetem és szakfüggő.


Órarendileg nekem ugyanolyan kötött maradt az egyetem, minden nap ugyanúgy be kell jönnöm 8-ra, van hogy tovább, van hogy kevesebb ideig vagyok bent. Néha előfordult, hogy később kezdődött a napom. Az órarendem nekem fix, az egyetem rakja össze, minden nap vannak óráim, gyakorlataim. Azért nem ez az általános, legtöbb egyetemen magadnak rakod össze az órarended.


Szociálisan sokkal mobilisabbnak érzem az egyetemet, a csoportos gyakorlatok még "osztály" hangulatúak egy kicsit, de nincs az az összezártság érzés, ha valakivel nem jössz ki jól könnyen elkerülitek egymást. Nálunk drámák se nagyon voltak, ha megromlott valakik között a kapcsolat felnőtt emberként kezelték és nem volt ebből akkora herce-hurca, mint a gimiben. Nekem a csoportomon kívül van a legtöbb barátom, de sokkal több emberrel vagyok általános jóban/beszélő viszonyban, létszám arányosan, mint gimnáziumban. Szerintem sokat számít, hogy itt idősebbek az emberek.


"Kiélés" alatt azért mást ért egy gimis meg egy egyetemista. Más életszakasz, más őrültségeket tudsz megcsinálni, de én az egyetem alatt találtam meg magam. Nem érzem úgy, hogy elmentek a jó éveim.


Külföldi egyetemi tapasztalatokban nem tudok segíteni.

tegnap 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na, pont ebből a klikkesedésből van elegem gimiben, ezek szerint még reménykedhetek. Gondolom nem olyan nehéz külföldiként se beilleszkedni, főleg ha olyan szakon vagyok ahol szintén rengeteg a külföldi.
tegnap 22:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Gimi: Minden full kötött, mindent megmondanak hogy csinálj. Hétfőn dolgozat, kedden TZ, egy hét múlva írj 6 oldalt egy tölteléktárgyra. Az osztály olyan, hogy bántják egymást, de a tanárok le se szarják. Jellemző a klikkesedés, kiemelkedik a ,,kemény mag", és a hierarchia alján vannak a lúzerek. Hétfőtől péntekig mindennap 7-8-ra kötelező bejárnod, és rohadnod délutánig. Könyörögni kell, ha ép kell menned hamarabb, és minden hülyeségről igazolást vinni.

Az osztállyal döntötök közösen(=a kemény mag dönt mindenről), milyen ruha, milyen nyakkendő, milyen műsor legyen, stb.

Egyetem: Kimondott osztály sincs, csak szak. Egyes tárgyakon látsz pár idegen arcot is, mert lehet mondjuk csúszott a tag a tárggyal. Van ahol több százan is vagytok. Nincs olyan, hogy,,X időpontban dolgozat", vagy röpdolgozat. Elmondja a tanár érthetően, hogy 3 hét múlva pontosan ZH, és tudod mit kell tanulni addigra. Röpdoga abszolút nincs. A vizsgáidròl te döntesz. Kiírnak minimum négy időpontot, és döntesz mikor akarsz menni. Senki nem csesz le, vagy áll feletted, hogy mi lesz már.

A szakon is lehet klikkesedés, de nálunk nincs ,,kemény mag" hála az égnek, és lúzerek sincsenek. Aki ide jött az mind tanulni jött. Ez már nem óvoda, hogy fingáson röhögünk, meg papírgalacsinokon. Órán az a cél, hogy tanuljunk, nem az, hogy elmaradjon, mint pl gimiben.

Ha egy óra nem katalógusos, akkor nem kötelező bejárni sem. Nincs osztályfőnök, nincs közös döntés. Mindenről a HÖK, vagy a TO dönt, és minden az addig kialakult szabályok/hagyományok szerint alakul. Az egyéni ügyeidről te magad döntesz.

Ha szarban vagy, mert épp lelépett a pasid, akkor nem fog direkt felszólítani a tanár felelni, ha látja rajtad, hogy rossz a kedved, hanem csak simán nem mész be órára, ha nem katalógusos.

Anyu-apu már nem tudja nézegetni 0-24 a jegyeidet, mert a Neptun kódodat tilos megadnod másnak, illetve a kétlépcsős bejelentkezés miatt ez nem is olyan egyszerű már.

tegnap 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!