Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha abszolváltam az egyetem,de...

Ha abszolváltam az egyetem,de még nem mentem el államvizsgázni, akkor mennyi időn belül tehetem meg? Van erre jogszabály?

Figyelt kérdés

Abszolválás után sajnos olyan anyagi helyzetbe kerültem,hogy dolgoznom kellett menni,ráadásul külföldre, egy hajóra.Muszáj volt pénz keresnem,mert az anyagi csőd kellős közepén álltam.

Van még lehetőségem államvizsgázni?

Kérem a bántó megjegyzéseket kerüljük el…ez így alakult


tegnap 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Az egyetem saját, hatályos tanulmányi- és vizsgaszabályzatát töltsd le és nézd át. Abban le van írva, hogy az abszulotórium megszerzése után mennyi időn belül kell sikeres államvizsgát tenni a diplomához.
tegnap 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenhol egységes.


"A hallgató a végbizonyítvány megszerzését követően bocsátható záróvizsgára. A záróvizsga a végbizonyítvány megszerzését követő vizsgaidőszakban a hallgatói jogviszony keretében, majd a hallgatói jogviszony megszűnése után, két éven belül, bármelyik vizsgaidőszakban, az érvényes képzési követelmények szerint letehető. A tanulmányi és vizsgaszabályzat a záróvizsga letételét a végbizonyítvány kiállításától számított második év eltelte után feltételhez kötheti. A hallgatói jogviszony megszűnését követő ötödik év eltelte után záróvizsga nem tehető."


2011. évi CCIV. törvény a nemzeti felsőoktatásról, XIII. Fejezet

A tanulmányi kötelezettségek teljesítése, 50. §, 3-as pont.

tegnap 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2-es,szuper vagy,ezt kerestem!🥰

tegnap 18:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!